سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

زمینه ساخت مسکن مهر نفت در خراسان رضوی ایجاد شد

با امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های اقتصادی و مهندسی بین استانداری خراسان رضوی و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی نفت، زمینه ساخت مسکن مهر در خراسان رضوی ایجاد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، هدف از امضای این تفاهم‌نامه، آغاز همکاری‌های مشترک و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مورد علاقه ازجمله پروژه‌های نفت و گاز، پتروشیمی، معدنی، گردشگری و هتل‌سازی در بافت فرسوده پیرامون حرم بوده است.

در متن این تفاهم‌نامه مواردی چون انجام فعالیت‌های بازرگانی و سوآپ نفت‌خام، گاز و فرآورده‌های نفتی در داخل کشور و کشورهای همسایه استان، ایجاد شعبه و نمایندگی شرکت در استان و مشارکت در اجرای پروژه‌های BOT، BOO، EPCF و EPC نفتی در داخل کشور و کشورهای همسایه استان به‌عنوان موضوعات تفاهم‌نامه آمده است.

در این تفاهم‌نامه موافقت شد با توجه به ظرفیت‌های زیارتی و اقتصادی استان خراسان رضوی، به اختیارات استانداری طبق ماده ۸۹ و ۶۹ قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت، اراضی مازاد وزارت نفت در سطح استان به‌خصوص شهر مشهد به استانداری منتقل شود، تا ایشان با استفاده از اختیارات قانونی یاد شده اراضی مذکور را بدون نیاز به تشریفات زائد و یا کمیسیون خاصی برای مسکن مهر، به کارکنان واجد شرایط صنعت نفت اختصاص دهند.

در این خصوص حتی بخشی از آن برای ساخت زائرسرای نفت و یا ساخت سوئیت‌های ۵۰ و ۷۰ متری ارزان قیمت با تسهیلات و شرایط ویژه در اختیار کارکنان نفت در سراسر کشور قرار گیرد.

طرفین برگزاری دوره‌های  آموزشی صنایع، نفت، گاز و پتروشیمی، معدن و تسهیل در تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ها و ترغیب بخش خصوصی استان به سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های تحت پوشش صندوق بازنشستگی را به‌عنوان بخشی از شرایط همکاری ذکر کردند.

این تفاهم‌نامه در حضور مدیران ارشد نفتی استان خراسان رضوی و امیرخانی مشاور وزیر نفت، بین علیرضا علی‌احمدی رئیس هیئت رئیسه صندوق‌های بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی امضا شد.

براساس این گزارش، به طور همزمان در حاشیه جلسه هم اندیشی مسئولین صندوق های بازنشستگی و مدیران صنعت نفت در استا ن خراسان رضوی، به‌منظور استفاده حداکثری از ظرفیت مدیران در جهت ایجاد مسکن مهر، جلسات مشترکی نیز بین شرکت سرمایه‌گذرای صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت و شهرداری مشهد با هدف سرمایه‌گذاری در  مسکن مهر و ساخت سوئیت‌های کوچک، ارزان و مناسب برای زائران برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۴۳۲۲ بازدید