سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

کارکنان نفت مسجدسلیمان برای مدیریت بحران آموزش دیدند

رییس اداره آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از برگزاری سمینار آموزشی مدیریت بحران برای کارکنان واحدهای عملیاتی این شرکت خبرداد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، شمس جواب ور؛ رییس اداره آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان درباره برگزاری این دوره گفت: این دوره آموزشی به مدت دو روز در محل واحدهای عملیاتی قلعه نار ولب سفید و با حضور پنجاه تن از کارکنان فنی، تولید و HSE اجرا شد .

وی با عنوان اینکه هیچ جامعه و یا سازمانی مصون از بحران نیست گفت: مدیریت بحران فرایندی است برنامه ریزی شده به منظور کسب آمادگی در برابر وضعیت های اضطراری ومخاطره آمیز که سبب کاهش آثار ناشی از بحران، امدادرسانی سریع و بهبود اوضاع تا رسیدن به سطح عادی می شود.

محمد حیدری از اساتید نامور و فعال در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست و رئیس واحد HSE شرکت هپکو اراک که تدریس این سمینار را بر عهده داشت در خصوص اهداف این سمینار آموزشی گفت: هدف از مدیریت بحران به حداقل رساندن ضایعات جانی، خسارات مالی و جلوگیری از توسعه بحران است.

محمد حیدری، مدرس سمینار مدیریت بحران، در این دوره به تشریح و تدریس مباحثی ازقبیل، انواع بحران وشرایط اضطراری، سطوح بحران، مراحل مدیریت بحران شامل پیش بینی و آمادگی، امدادرسانی، بهبود وبازسازی، تقسیم بندی مکانها از نظر حریق، انواع پلانهای مورد نیاز، تیم های واکنش در شرایط اضطراری، سیستم آلارم، خروجی های اظطراری، تریاژ، تخلیه ، فرار وامداد و نجات پرداخت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۱۳۹۹ بازدید