سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

حفاری در میدان نفتی یادآوران زودتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران اعلام کرد: هم اکنون عملیات حفاری در میدان نفتی یادآوردان با استفاده از دستگاه حفاری ۲۸، جلوتر از برنامه پیش بینی شده در حال انجام است.

ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: حفاری ۴ حلقه چاه زودهنگام و ۱۶ حلقه چاه توسعه ای در میدان یادآوران بر عهده شرکت ملی حفاری ایران است.

وی ادامه داد: از این ۲۰ حلقه چاه تاکنون ۴ حلقه چاه اکتشافی و یک حلقه چاه توسعه ای توسط دستگاه های ۲۸ و ۳۱ شرکت ملی حفاری ایران حفاری شده است.

قلی پور به انعقاد قرارداد فاز اول توسعه میدان در مرداد ماه سال ۱۳۸۷ با شرکت چینی سینوپک اشاره کرد و یادآور شد: حفر ۵۲ حلقه چاه و تعمیر سه حلقه چاه در فاز اول، پیش بینی حفاری ۱۰۰ حلقه در فاز دوم و ۱۰۵ حلقه در فاز سوم، ساخت تسهیلات سطح الارضی، جمع آوری، فرآورش و انتقال نفت و گاز تولیدی از عمده فعالیت های اجرایی این طرح است.

بر اساس این گزارش، میدان نفتی یادآوران در ۷۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز در مرز مشترک ایران و عراق با مجموع نفت خام درجای بیش از ۱۷٫۳ میلیارد بشکه در جنوب میدان نفتی آزادگان در استان خوزستان واقع شده که حدود ۳٫۲ میلیارد بشکه نفت این میدان قابل استحصال و تولید روزانه آن نیز افزون بر ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام پیش‌بینی شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۳۱۳۴۵ بازدید