سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

۱۲ دکل به ناوگان حفاری نفت مناطق مرکزی اضافه می شود

حفاری ۶۵ حلقه چاه در مناطق عملیاتی نفت مناطق مرکزی/ ۱۲ دکل به ناوگان حفاری نفت مناطق مرکزی اضافه می شود

رییس اداره حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: تا پایان سال جاری، ۴۰ حلقه چاه توسعه ای و ۲۵ حلقه چاه تعمیری در مناطق عملیاتی تحت پوشش این شرکت حفاری خواهد شد.

حسین شوراب؛ رئیس اداره حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: هم اکنون این شرکت ۲۲ دکل حفاری در اختیار دارد که در سراسر ایران مشغول به کار هستند که از این تعداد، ۱۰ دکل در مالکیت شرکت ملی حفاری، هفت دکل در مالکیت شرکت حفاری شمال و پنج دکل نیز در مالکیت شرکت انرژی گستر پارس قرار دارند.

وی با اشاره به برنامه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای افزایش تولید ۲۵ میلیون متر مکعبی گاز، از اضافه شدن ۱۲ دکل حفاری به مجموعه دکل های این شرکت در آینده ای نزدیک خبر داد.

شوراب، تعداد دکل های حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی ایران را در سال گذشته، ۱۸ دکل عنوان و تصریح کرد: در سال آینده، هفت حلقه چاه گازی در میدان گازی سفید زاخور، پنج حلقه در میدان دی و ۱۴ حلقه چاه در میدان گازی خانگیران حفاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه طی سال جاری حدود ۷۰ هزار متر حفاری چاه های نفتی و گازی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۰ درصد از دکل های حفاری این شرکت در میدان های نفتی و ۶۰ درصد در مناطق گازی مشغول به فعالیت هستند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۲۳۳۸ بازدید