سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

ایجاد زیرساخت‌های توسعه میدان‌های فرزاد ای و بی در پارس شمالی

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس از توافق با شرکت نفت فلات قاره ایران برای اختصاص زمین به منظور توسعه زیرساخت های برخی میدان های دریایی نفت و گاز در منطقه پارس شمالی خبر داد و افزود: هم اکنون مکان یابی برای ساخت برخی از این تاسیسات آغاز شده است.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه پارس، سید پیروز موسوی افزود: توافق های به عمل آمده در زمینه ایجاد زیرساخت ها برای توسعه میدان گازی فرزاد A و B در منطقه پارس شمالی است، اما با توجه به سیاست کلان وزارت نفت مبنی بر اولویت توسعه میدان های مشترک نفت و گاز، توسعه میدان های مستقل در اولویت بعد قرار دارد.

وی وسعت منطقه پارس شمالی را ۱۶ هزار هکتار اعلام و تصریح کرد: هدف از ایجاد این منطقه، پشتیبانی از طرح توسعه سه میدان گازی گلشن، فردوسی و پارس شمالی و برخی میدان های نفتی منطقه خلیج فارس است.

موسوی در باره وضعیت برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی یادآور شد:  تا سه سال آینده در برداشت از پارس جنوبی نه تنها با شریک قطری مساوی می‌شویم حتی ممکن است از آنان نیز جلو ببفتیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تاکید بر این که فازهای در دست ساخت پارس جنوبی مشکل کمبود منابع مالی ندارند، از راه اندازی فازهای ۱۵ تا ۱۶ این میدان مشترک با قطر تا شش ماه دوم سال جاری خبر داد.

موسوی با تاکید بر این که طرح توسعه فاز ۱۲ پارس جنوبی در دو بخش دریایی و خشکی هم سال آینده تکمیل و راه اندازی می شود، تصریح کرد: هم اکنون عملیات اجرایی بزرگ ترین فاز پارس جنوبی در دو بخش فراساحلی و خشکی از برنامه زمان بندی جلوتر است.

 

وی در باره اقدام های انجام شده برای تامین رفاه مردم منطقه یادآور شد: علاوه بر مصوبات سفرهای استانی هیئت دولت به بوشهر و منطقه عسلویه، بسیاری از پروژه ها و کمک های عام المنفعه از سوی این سازمان در قالب های مختلف به استان بوشهر و ساکنان بومی منطقه عسلویه، جم، دیر و کنگان ارائه می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۵۹۳۳۰ بازدید