سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

سرانه آموزش در شرکت ملی نفت ایران به ۹۰ ساعت رسید

سرانه آموزش در شرکت ملی نفت ایران به ۹۰ ساعت رسید/ برگزاری دوره آموزشی توسعه مدیریت برای ۲ هزار نفر از کارکنان شرکت نفت

معاون آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران گفت: متوسط سرانه آموزش در شرکت ملی نفت ایران طی سال گذشته، حدود ۹۰ ساعت بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ناصر مولایی؛ معاون آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران در همایش بررسی و هماهنگی اقدامات شرکت های فرعی در خصوص تامین منابع مالی (فاینانس) ارزی و ریالی داخلی و خارجی؛ که صبح امروز (شنبه ۲۶ شهریورماه) در سالن همایش های شهید بهشتی وزارت نفت برگزار شد، به نقش موثر آموزش در ارتقای فعالیت های شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: متوسط سرانه آموزش در شرکت ملی نفت ایران طی سال گذشته، حدود ۹۰ ساعت بوده است.

وی افزود: صیانت از مخازن نفتی و افزایش تولید در میدان های مشترک به عنوان یکی از مهم ترین نیازهای صنعت نفت مطرح است و در همین راستا باید تلاش شود تا با جذب منابع مالی و استفاده از فاینانس در پروژه های کلان صنعت نفت، پاسخ مناسبی به این نیاز داده شود.

مولایی به نقش آموزش در اتخاذ تصمیم های صحیح به ویژه در بعد مدیریتی در صنعت نفت اشاره کرد و گفت: مجموعه مشاغل شرکت ملی نفت ایران در سه دسته مهارتی، کارشناسی یا حرفه ای و مشاغل مدیریتی دسته بندی می شوند و رویکرد اجرایی اداره آموزش شرکت ملی نفت ایران از ۲ سال گذشته بر مبنای این دسته بندی بوده است.

به گفته وی، هم اکنون سامانه آموزش بالادستی در حرفه مهندسی نفت اجرایی شده است؛ در عین حال یکی از مهم ترین فعالیت های آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران، بازنگری نیازمندی های آموزشی در مشاغل مربوط به امور قراردادها و امور حقوقی است.

معاون آموزش مرکزی شرکت ملی نفت ایران بر ضرورت اعمال نگرش بازگشت سرمایه در پروژه های زیربنایی و آموزشی شرکت نفت تاکید کرد و گفت: امسال در برنامه های خود، آموزش حرفه ای مدیران را در دستور کار قرار داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای توسعه این فرآیند، دوره مدیریت کسب و کار در واحد آموزش شرکت ملی نفت ایران برنامه ریزی شده است و بر مبنای آن، ۲ هزار نفر از کارکنان شرکت نفت در آینده ای نزدیک، دوره آموزشی توسعه مدیریت را خواهند گذراند.

گفتنی است همایش بررسی و هماهنگی اقدامات شرکت های فرعی در خصوص تامین منابع مالی (فاینانس) ارزی و ریالی داخلی و خارجی، هم اکنون در سالن همایش شهید بهشتی وزارت نفت در حال برگزاری است؛ این همایش از سوی مدیریت امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران برگزار شده و مورد استقبال چشمگیر کارشناسان مالی و سرمایه گذاری شرکت های تابعه شرکت ملی نفت واقع شده است.

اخبار تکمیلی درباره برگزاری این همایش یک روزه متعاقبا در پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران  منتشر خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۰۴۹۴ بازدید