سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

وزیر نفت بر تولید صیانتی از میادین نفت و گاز تاکید کرد

وزیر نفت در جریان سفر استانی هیئت دولت به اردبیل ضمن حضور در نشست مشترک با خانواده صنعت نفت استان اردبیل، از پروژه‌های در حال ساخت فرهنگی، ورزشی و مجتمع مسکونی کارکنان بازدید و بر ضرورت شتابدهی گازرسانی به روستاهای شهرستان گرمی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در شهرستان گرمی با اشاره به اینکه این شهرستان از نظر گازرسانی محروم مانده است، گفت: باید با تلاش جدی، گازرسانی به روستاهای این شهرستان سرعت گیرد.

وی در بدو ورود به شهرستان گرمی از کارخانه در حال ساخت تولید شیرآلات صنعتی و خانگی این شهرستان دیدن و دستور گازرسانی به این پروژه را صادر کرد.

وزیر نفت در شهرستان گرمی مورد استقبال امام جمعه، نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین و مردم شهرستان گرمی قرار گرفت.

صیانت تولید از میادین قدیم و توسعه میادین جدید در برنامه است

مهندس قاسمی همچنین با حضور در جلسه مشترک با مدیران صنعت نفت شمالغرب کشور از کارکنان صنعت نفت در پشتیبانی و خدمات‌رسانی  به استان اردبیل تقدیر کرد و خاطرنشان شد: خدمت‌رسانی در همه مجموعه‌های صنعت نفت از جمله مجموعه‌های تولیدی نفت و گاز در جای خود کار مقدسی بوده و برای کشور ضروری است؛ در این رابطه اگر در بخش تولید به ظرفیت مورد نظر دست نیابیم، نخواهیم توانست از منابع خدادادی برای ارتقاء مردم و کشورمان بهره کامل را به‌دست آوریم.

وی از برنامه‌های صیانت از میادین قدیم و توسعه میادین جدید نفت و گاز خبر داد و یادآوری کرد: با وجود داشتن برخی میدان های مشترک نفت و گاز با کشورهای مختلف، امسال پروژه‌های توسعه‌ای در میادین مشترکی که هنوز عملیاتی در آنها شروع نشده، اجرایی خواهد شد و پروژه‌های در حال اجرا نیز شتاب می‌گیرند.

به گفته وزیر نفت، وزارت نفت را باید از کارهای حاشیه‌ای دور کنیم و هیچ چیزی نباید در وزارت نفت جز کار و خدمت به مردم و تولید برای کشور انجام گیرد.

در این جلسه مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲ شهر و ۲۳۸ روستا در استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، گفت: عملیات گازرسانی به دو شهر و ۱۹۰ روستای استان اردبیل در دست اقدام است.

مهندس خدایی از اجرای چهار هزار و ۸۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان خبرداد و افزود: از این میزان شبکه دو هزار و ۱۶۵ کیلومتر شبکه در شهرها و یکهزارو ۹۱۵ کیلومتر شبکه در روستاهای استان اردبیل اجرا شده است.

همچنین در ادامه آقا محمدیان مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل، مهندس بایبوردی رییس منطقه ۸ عملیات انتقال گاز، دکتر حسینعلی‌زاده رییس بهداشت و درمان صنعت نفت شمال و شمالغرب کشور و مهندس احمدی مدیر خطوط لوله و مخابرات شمالغرب کشور در سخنان جداگانه‌ای گزارشی از عملکرد و  مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

در ادامه سفر به استان اردبیل، وزیر نفت از مجتمع فرهنگی ورزشی شرکت گاز استان اردبیل بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند مراحل اجرایی این پروژه قرار گرفت.

از سوی دیگر مهندس قاسمی طی بازدیدی از مجتمع تجاری مسکونی ولیعصر(عج) تعاونی مسکن گازرسانی اردبیل، در جریان روند عملیات اجرایی این پروژه قرار گرفت .

وزیر نفت به مشکلات مردمی رسیدگی کرد

وزیر نفت در دور چهارم سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان اردبیل با حضور در  ستاد ارتباطات مردمی وزارت نفت مستقر در ساختمان مرکزی شرکت گاز استان اردبیل به مشکلات و نامه‌های مردمی رسیدگی کرد.

مهندس قاسمی  خدمت‌رسانی به مردم را یکی از وظایف اصلی وزارت نفت عنوان کرد و گفت: مجموعه وزارت نفت خادم ملت است و این مجموعه  باید طوری با مردم رفتار و خدمت‌رسانی کنند که این خدمات برای مردم ملموس باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۱۳۰۲ بازدید