سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

افزایش تولید ۳۰ هزار بشکه ای نفت از میادین مشترک ایران در خلیج پارس

مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران با تاکید مجدد بر رشد حداقل ۱۶ درصدی تولید از میادین مشترک این شرکت در سال جاری، از برنامه ریزی برای افزایش ۳۰ هزار بشکه ای تولید نفت از این میادین تا پایان سال خبر داد.

محمدباقر سلیمانی؛ مدیر امور تولید شرکت نفت فلات قاره ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: با افزایش تولید از میادین هنگام، سلمان و فروزان تا پایان امسال، افزایش ۳۰ هزار بشکه ای تولید از میادین مشترک فلات قاره محقق می شود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که شرکت نفت فلات قاره با در اختیار داشتن ۶ منطقه عملیاتی خارگ، سیری، لاوان، بهرگان، کیش و قشم فعالیت می کند، گفت: منطقه خارگ با ۲۷ سکوی دریایی و ۲۴۷ حلقه چاه، بیشترین تولید شرکت نفت فلات قاره ایران را انجام می دهد.

سلیمانی تصریح کرد: منطقه سیری با ۱۴ سکوی دریایی و ۷۷ حلقه چاه، منطقه لاوان با ۴۳ سکوی دریایی و ۸۴ حلقه چاه، منطقه بهرگان با ۱۴ سکوی دریایی و ۶۶ حلقه چاه و منطقه قشم با یک سکوی دریایی و سه حلقه چاه مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی، تاکنون در این شرکت کار نگهداری، حفاظت و تعمیرات بیش از سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر خط لوله نفتی و سکوها به انجام رسیده که در نوع خود بی نظیر است.

مدیر  امور تولید شرکت نفت فلات قاره در زمینه ناوگان دریایی این شرکت نیز توضیح داد: نفت فلات قاره ۷۰ فروند شناور و کشتی آتش خوار جهت پشتیبانی سکوهای نفتی و دکل های حفاری در اختیار دارد و از چهار دستگاه لوله مغزی سیار این شرکت، یه دستگاه اجاره ای و یک دستگاه آن ملکی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۵۴۲۸۸ بازدید