سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

درآمد بیش از ۳۷۴ میلیارد ریالی فروش سوخت در پرترددترین مرزهای کشور

در ۵ ماه نخست امسال ۲۹ میلیون و ۵۶۴ هزار لیتر سوخت به ارزش ۳۷۴ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال در مرزهای ارومیه به فروش رسید.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار شانا با اعلام این خبر افزود: از رقم یادشده در مرزهای بازرگان، سرو و رازی یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۸۹۳ لیترمربوط به فروش بنزین و ۲۷ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۱۷۸ لیتر مربوط به فروش نفت گاز بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشدی قابل توجه داشته است.

اصغر توفیقی با بیان این که آغاز فعالیت جایگاه رازی خرداد ماه امسال بوده است، تصریح کرد: کمترین میزان فروش سوخت مربوط به رازی با ۴۷۴ هزارو ۶۳۰ لیتر به ارزش ۶ میلیارد و ۲۴۹ میلیون و ۲۶۲ هزار ریال و بیشترین میزان فروش سوخت با ۱۷ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۳۶۱ لیتر مربوط به مرز بازرگان به ارزش ۲۲۶ میلیارد و ۱۱۸ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال بوده است.

به گفته وی، جایگاه سرو نیز در ۵ ماه نخست امسال ۱۱ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۸۰ لیتر سوخت به ارزش ۱۴۲ میلیارد و ۵۲ میلیون و ۵۲۷ هزار ریال فروش داشته است.

توفیقی تصریح کرد: فروش های یادشده به خودروهای خروجی از مرز بوده و به نرخ ویژه (بنزین ۱۵۰۰ و نفت گاز ۱۲۵۰ تومان هر لیتر) است.

بر پایه این گزارش، سوخت موردنیاز خودروهایی که از کشور به سمت ترکیه و عراق از منطقه آذربایجان غربی خارج می شوند، از جایگاه های مرزی بازرگان، سرو، رازی و تمرچین تامین می شود.

استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران قرار دارد و از شمال به جمهوری آذربایجان و ترکیه، از مغرب به کشورهای ترکیه و عراق، از شرق به استان آذربایجان شرقی و استان زنجان و از جنوب به استان کردستان محدود است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۴۲۷۲ بازدید