- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

جکت پنجم رشادت هم تا آخر سال می رسد

نصب بزرگترین جکت خاورمیانه در میدان رشادت /جکت پنجم رشادت هم تا آخر سال می رسد

مدیر طرح ها و مهندسی ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران از نصب جکت P4 در میدان رشادت طی چند روز آینده خبر داد و گفت: این جکت با وزن بیش از سه هزار تن، بزرگ ترین جکت خاورمیانه به حساب می آید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رضا بیاضی؛ مدیر طرح ها و مهندسی ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان این مطلب افزود: پیش بینی می شود جکت پنجم میدان رشادت نیز تا پایان سال جاری در این میدان نصب شود.

علی خویی؛ مجری طرح توسعه میدان رشادت نیز در این ارتباط گفت: در سال ۸۵، قرارداد ساخت پنج جکت میدان رشادت به شرکت توسعه سازه های دریایی (تسدید) واگذار و ساخت جکت ها از سال ۸۶ آغاز شد.

وی با بیان اینکه این سکوها شامل ۲ سکوی سرچاهی، یک سکوی تولیدی، یک سکوی مسکونی و یک سکوی مشعل است، تصریح کرد: تا سال ۸۸، جکت سه سکو ساخته و نصب شدند و هم اکنون با توجه به نصب جکت چهارم طی هفته آینده، پیش بینی می شود کار نصب جکت پنجم این میدان نیز در سال جاری پایان یابد.

وی چهارمین جکت میدان رشادت را بزرگترین جکت خاورمیانه از لحاظ ابعاد عنوان کرد و گفت: وزن این جکت بیش از سه هزار و ۲۰۰ تن است در حالیکه وزن پنجمین جکت این میدان کمتر از هزار تن خواهد بود.

[1] [2] [3] [4]