سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

تولید روزانه یک میلیون بشکه نفت شایسته ی فلات قاره است

بهتر است درآمد پرسنل مناطق عملیاتی از تولید تاثیر پذیرد/ تولید روزانه یک میلیون بشکه نفت شایسته ی فلات قاره است

رستم قاسمی؛ وزیر نفت با تاکید بر اهمیت منابع انسانی به عنوان رکن اساسی در پیشبرد اهداف هر سازمان، بر ضرورت اندیشیدن راهکارهای مقتضی به منظور افزایش انگیزه نیروی انسانی به خصوص کارکنان اقماری تاکید کرد و گفت: یکی از این راهکارها، ایجاد ارتباط بین درآمد کارکنان عملیاتی و تولید است چرا که با توجه به ضرورت افزایش تولید روزانه شرکت نفت فلات قاره به یک میلیون بشکه تا پایان برنامه پنجم توسعه، کارکنان این شرکت مسئولیت مهمی بر دوش دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی؛ وزیر نفت در جریان نشست صبح امروز خود ( ۲۰ شهریور) با مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت نفت فلات قاره، خطاب به آن ها گفت: شرکت نفت فلات قاره باید تا پایان برنامه پنجم توسعه، تولید نفت خود را به یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد و بی شک تحقق این هدف، در گرو تلاش جهادی نیروهای انسانی این شرکت به خصوص کارکنان عملیاتی آن خواهد بود.

وی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران را بر پیگیری پرداخت فوق العاده های ماموریت کارکنان مناطق عملیاتی ترغیب کرد و گفت: باید برای نیروهای متخصصی که حاضر شده اند با تحمل انواع مشکلات و سختی ها، به دور ازخانواده در مناطق عملیاتی مشغول به کار شوند، بیش از پیش ارزش قایل شویم و با ایجاد انگیزه برای آنان، از ریزش نیروی انسانی متخصص جلوگیری کنیم که وزارت نفت از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

مهندس قاسمی تصریح کرد: در این راستا، طرحی مبنی بر گره خوردن درآمد کارکنان عملیاتی به میزان تولید، در دست بررسی است و شرکت های تولیدی می توانند نظرات خود را برای بهبود این طرح ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت نفت در حکم خط مقدم جبهه توسعه اقتصادی کشور و کار در وزارت نفت مانند جهاد است، از تلاشگران صنعت نفت درخواست کرد از ورود به حاشیه ها بپرهیزند و فقط به کار و تلاش برای تحقق اهداف کشور در زمینه نگهداشت و تولید نفت و گاز در کشور بکوشند.

وزیر نفت از اقدامات انجام شده و در دست انجام برای تسریع در صدور مجوزها، رفع مشکلات ناشی از گشایش اعتبار اسنادی و انتقال پول در خارج از کشور و تفویض اختیار به شرکت های تابعه در صورت نیاز خبر داد و اظهار داشت: باید با تلاش و همکاری متقابل، تمامی موانع پیش روی توسعه میادین نفتی و گازی کشور را از پیش رو برداریم و با تمهیداتی که اندیشیده شده است، این موانع به تدریج برطرف خواهند شد.

قاسمی با اعلام اینکه تاخیر چندساله در اجرایی شدن پروژه ها و توسعه میادین به هیچ عنوان جایز نیست، خطاب به مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: باید در سال جاری تکلیف تمامی میادین نفتی و گازی این شرکت مشخص و قراردادهای مربوطه منعقد شوند.

وی متذکر شد: توسعه هیچ میدانی به دلیل مشکلات ناشی از مجوزها و یا عدم تامین منابع مالی معطل نماند.

به گفته وی انتشار ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در آینده ای نزدیک، از جمله اقداماتی است که در راستای تامین منابع مالی پروژه های صنعت نفت صورت می گیرد که از این میان، هزار میلیارد تومان از اوراق سهم شرکت نفت فلات قاره ایران است.

قاسمی با تاکید بر ضرورت افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت از میادین شرکت نفت فلات قاره طی چند ماه آینده، از پیگیری مشکلات شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران به علت کاهش بودجه جاری آنها در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ما برای رفع تمامی مشکلات و موانع پیش روی صنعت نفت و توسعه میادین نفتی و گازی کشور به خصوص میادین مشترک، آمادگی داریم و آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد، تلاش روزافزون مدیران و کارکنان این صنعت برای افزایش تولید نفت و گاز است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۳۳۱۲ بازدید