سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

صنعتگران شرق و شمال شرق ایران برای تامین انرژی مورد نیازشان آسوده خاطر باشند

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به وجود پتانسیل های عظیم این شرکت برای تولید انرژی در شرق و شمال شرق کشور، از امکان تامین نیاز سوخت کارخانجات صنعتی و معدنی در این مناطق خبر داد و از فعالان اقتصادی کشور برای راه اندازی کسب و کارهای متنوع در این مناطق دعوت کرد.

مهدی فکور در گفت و گویی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران که به مناسبت آغاز چهاردهمین سال آغاز به فعالیت شرکت نفت مناطق مرکزی انجام شد، با بیان این مطلب افزود: ایجاد و توسعه مراکز صنعتی از جمله اهدافی است که مدنظر فعالان و صاحب نظران اقتصادی قرار دارد و در این میان، شرکت نفت مناطق مرکزی با در اختیار داشتن منابع عظیم انرژی و قابلیت های فراوان برای تولید گاز مازاد، می تواند در تامین سوخت مراکز صنعتی از جمله پالایشگاه های کوچک زودبازده و یا صنایعی مانند لاستیک سازی و .. در شرق و شمال شرق کشور موثر باشد.

به گفته وی، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر آن است از طریق تامین نیاز سوختی صنایع و کمک های مردمی این شرکت که به طور مستمر در مناطق مختلف فعالیت آن صورت می گیرد، زنجیره انرژی را به سمت خانوارها نیز سوق دهد و اهداف اقتصاد کشور را در زمینه شکوفاسازی صنعتی دنبال کند.

پایان تعمیرات اساسی ایستگاه تقویت فشار گاز نار

فکور از پایان تعمیرات اساسی ایستگاه تقویت فشار گاز نار خبر داد و گفت: به رغم اشتباه شرکت زیمنس در طراحی توربوکمپرسورها،۲ دستگاه توربین این شرکت به همت متخصصان داخلی تعمیر شد و توربین ها راه اندازی شدند.

وی اظهار داشت: این ۲ دستگاه توربین از پروژه سکوی نفتی فروزان به منطقه عملیاتی نار و کنگان انتقال یافتند و در ایستگاه تقویت فشار گاز نار نصب شدند.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران ادامه داد: تا پیش از راه اندازی ایستگاه تقویت قشار گاز نار، امکان تولید روزانه ای بیش از ۱۸ میلیون متر مکعب گاز از میدان نار وجود نداشت ولی با راه اندازی این ایستگاه، تولید روزانه این میدان به ۳۷ تا ۳۸ میلیون متر مکعب گاز افزایش یافته است که این افزایش تولید ۲۰ میلیون متر مکعبی در روز، ارزشی معادل یک فاز پارس جنوبی را به همراه دارد.

فکور، عملکرد موفقیت آمیز شرکت نفت مناطق مرکزی ایران را از زمان تاسیس تاکنون در مقابله با انواع بحران ها از قبیل حادثه دکل ۱۱۸ نفت شهر، مورد اشاره قرار داد و در ارتباط با اهداف این شرکت برای برنامه پنجم توسعه گفت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از جمله شرکت هایی است که برنامه های خود را در سند چشم انداز به خوبی مشخص کرده است که از جمله آنها افزایش ۲ برابری تولید گاز و میعانات گازی این شرکت در پایان برنامه پنجم توسعه است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۷۳۱۹ بازدید