سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

نصب بزرگ ترین سکوی نفتی خلیج فارس در میدان رشادت

به همت متخصصان توانمند ایرانی در سال جهاد اقتصادی، عملیات نصب سکوی P4 میدان نفتی رشادت به عنوان بزرگ ترین سکوی نفتی خلیج فارس (از نظر ابعادی)روزهای آینده انجام خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه سازه های دریایی تسدید، این سکو به سفارش شرکت نفت فلات قاره ایران برای نصب در میدان نفتی رشادت واقع در ۱۱۰ کیلومتری جنوب غربی جزیره لاوان به دست متخصصان داخلی در این شرکت ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت تسدید با اعلام این که ابعاد این سکو ۴۳ ×۴۲ و ارتفاع ۷۰ متر و وزن آن سه هزار و ۱۰۰ تن است که با شمع های تثبیت کننده وزن آن حدود ۴۵۰۰ تن خواهد شد و قرار است حدود ۹ هزار تن سازه دریایی روی این سکو نصب شود.

وی گفت: پس از نصب و راه اندازی عرشه این سکو روزانه حدود ۷۵ هزار بشکه نفت به تولید نفت کشور افزوده خواهد شد.

مهندس امین پناهی با اعلام این که P4 به عنوان سکوی مرکزی پنج سکو در طرح توسعه میدان نفتی رشادت است، افزود: تمام مراحل طراحی، خرید، ساخت، بارگیری، حمل و نصب در دریای این سکوها از سوی مهندسان این شرکت انجام شده است و اگر طبق روند گذشته کل پروژه رشادت را یک شرکت خارجی انجام می داد، شاید حداقل ۵/۱ تا ۲ برابر ارز بیشتری از کشور خارج می شد.

وی ادامه داد: با ساخت و اجرای این مجموعه از سوی شرکت های داخلی، افزون بر صرفه جویی ارزی قابل توجه، متخصصان جوان کشور عزیز اسلامیمان به تجارب فنی ارزشمندی دست یافته اند.

امین پناهی تصریح کرد: این سکو در مدت یک سال و با صرف یک میلیون نفر ساعت کار ساخته شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۰۷۶۰۹ بازدید