سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار از پارس جنوبی عاید کشور خواهد شد

مهندس رستم قاسمی با تاکید بر شتاب بخشی به اجرای طرح‌های صنعت نفت به ویژه در میدان مشترک پارس جنوبی، گفت: هم اکنون توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی در دست اجراست که با اتمام آنها شاهد درآمد یکصد میلیارد دلاری در سال خواهیم بود که می تواند زیرساخت های کشور را بسازد.

به گزارش خبرنگار شانا، مهندس رستم قاسمی پنجشنبه شب (۱۷ شهریور) در نشست هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران در اهواز افزود: برای تحقق پروژه های توسعه ای زمینه فراهم است و با تامین منابع مالی، توسعه طرح ها با اولویت میدان های مشترک در دستور کار قرار می گیرد.

وزیر نفت با بیان این که چند میدان مهم دیگر نیز داریم که لازم است برای آنها برنامه ریزی کنیم، گفت: نقش شرکت ملی حفاری ایران در برنامه های توسعه ای وزارت نفت بی بدیل و تعیین کننده است.

وزیر نفت موفقیت های شرکت ملی حفاری ایران را حاصل هماهنگی، همدلی، تلاش و کار جهادی کارکنان و مدیران این شرکت خواند و گفت: کارهای بزرگی در ۳۰ سال گذشته در این شرکت صورت گرفته که قابل قدردانی و لازم است بخش خصوصی از این تجربیات بهره گیری و استفاده کند.

قاسمی نگهداشت نیروی انسانی، توسعه میدان های نفتی، افزایش دکل های حفاری به ویژه دریایی، توجه بیش از پیش به بومی سازی و ساخت داخلی قطعات و تجهیزات صنعت نفت را مورد تاکید قرار داد.

در این نشست استاندار خوزستان و نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

وزیر نفت که شامگاه چهارشنبه (۱۶شهریور) برای سفر کاری دو روزه به مناطق نفت خیز جنوب سفر کرده بود، پیش از این نشست در جلسه ای با حضور دکتر سید جعفر حجازی، استاندار خوزستان، درباره تعهدهای وزارت نفت در زمینه اجرای پروژه های مصوب سفرهای استانی هیئت دولت به استان خوزستان گفت و گو و تبادل نظر کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۸۲۹۰ بازدید