سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

واریز ۴۰۰ میلیون دلار اعتبار برای توسعه ۲ فاز پارس جنوبی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از اختصاص و واریز ۴۰۰ میلیون دلار منابع مالی از سوی بانک ملت برای توسعه فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود: به تازگی با رویکرد جدید وزارت نفت، با هماهنگی بانک مرکزی از طریق بانک ملت موفق به تامین منابع مالی مورد نیاز توسعه فازهای پارس جنوبی شدیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس موسی سوری با بیان اینکه به طور کلی بودجه مصوب پرژوه ها و توسعه فازهای پارس جنوبی، ۱۶٫۵۴ میلیارد دلار برای سال ۱۳۹۰ است، اظهار کرد: از این مبلغ، تاکنون یک میلیارد دلار از منابع داخلی و حدود سه میلیارد دلار نیز اوراق مشارکت ارزی منتشر و بین پیمانکاران فعال در پارس جنوبی توزیع شده است.

وی ادامه داد: به تازگی و همزمان با واریز ۴۰۰ میلیون دلار منابع مالی برای توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، دو میلیارد دلار ارز نیز با تمهیدات وزیر نفت در بازدید اخیر مهندس قاسمی (بازدید روز ۱۰ شهریور) از عسلویه، در اختیار شرکت نفت و گاز پارس قرار گرفته است که طی حدود دو تا سه ماه به پیمانکاران اختصاص خواهد یافت.

مهندس سوری تصریح کرد: همچنین اوراق مشارکت ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد تومان طی سه تا چهار ماه منتشر و منابع آن در اختیار فازها قرار خواهد گرفت؛ در شرایط فعلی با تامین منابع ارزی و ریالی مشکل کمبود منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای برطرف شده و به زودی موجب خیزش چشم گیری در پیشرفت فیزیکی پروژه ها خواهد شد.

انتشار اوراق مشارکت در نیمه دوم شهریور ماه امسال

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از انتشار نخستین دور انتشار اوراق مشارکت سال ۹۰ در نیمه دوم شهریورماه سال جاری خبر داد و افزود: اطلاعیه انتشار اوراق مشارکت توسعه فازهای پارس جنوبی برای نیمه دوم شهریورماه امسال به زودی اعلام می شود.

وی یادآور شد: با تاکید و تلاش وزیر نفت ۵۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری داخلی در فازهای قدیم و فازهای باقیمانده پارس جنوبی انجام می شود؛ فعالیت توسعه ای در فازهای جدید و قدیم پارس جنوبی از روزهای آینده شدت بیشتری می یابد و همزمان منابع مالی و ارزی برای فعال سازی بخش های مختلف طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی نیز طبق برنامه زمانبندی شده، تزریق خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۹۵۶۱ بازدید