سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

برنامه تبدیل‌‌شدن به کانون شبکه بین‌المللی تحقیقات راهبردی انرژی

معاون آموزش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی گفت: تبدیل‌شدن به کانون شبکه بین‌المللی تحقیقات راهبردی انرژی از مهم‌ترین اهداف بنیادین معاونت آموزش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در آینده نزدیک خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، دکتر سیامک برادران در نشست خبری که امروز (چهارشنبه ۱۶ شهریور) برگزار شد، با اشاره به نقش ویژه آموزش در دستیابی به اهداف بنیادین موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی خاطر نشان کرد: حفظ منابع ملی و توسعه پایدار و رشد سطح شایستگی حرفه‌ای منابع انسانی در تراز جهانی از دیگر اهداف بنیادین این موسسه است.

وی در خصوص تاریخچه تشکیل این معاونت توضیح داد: همزمان با تاسیس موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، معاونت آموزشی با اهداف معین آغاز به فعالیت کرده و هم‌اکنون نیز بر اساس برنامه استراتژیک موسسه، هم‌راستا با سند چشم‌انداز صنعت نفت در راستای ارتقاء سطح دانش نیروی انسانی در تراز جهانی به عنوان رکنی اثر گذار در عرصه آموزش این صنعت ایفای نقش می‌کند.

این عضو هیئت علمی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی افزود: با توجه به اهمیت آموزش در صنعت نفت، یکی از حوزه‌های فعالیت موسسه که در سند راهبردی نیز به طور صریح مورد اشاره قرار گرفته است، ارتقای سطح علمی و توان محققان، مدیران و متخصصان صنعت نفت و گاز از طریق برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی است.

وی با بیان  به این که ماموریت‌های معاونت آموزش مبتنی بر استراتژی‌های راهبردی موسسه است، ادامه داد: توانمندسازی و نگهداشت منابع انسانی، ارائه آموزش‌های تخصصی و راهبردی و شناسایی و تامین نیازهای آموزشی صنعت نفت را می‌توان از مهم‌ترین موارد ماموریتی معاونت آموزش این موسسه برشمرد.

به گفته معاونت آموزش موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، این معاونت در راهبردهای کلان اولویت‌دار موسسه از جمله بازنگری سیاست‌های تامین، بهسازی، توسعه و نگهداشت منابع انسانی و ارتقای موقعیت واسط موسسه بین صنعت نفت و دانشگاه ایفای نقش خواهد کرد.

دکتر برادارن از ایجاد واحدهای آموزشی در موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی خبر داد و اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد وظایف محوله و ضرورت فعالیت حوزه‌های پژوهشی، موسسه معاونت آموزش از طریق ایجاد واحدهای آموزشی اقتصاد انرژی، مدیریت منابع انسانی و مطالعات راهبردی در تلاش است تا پاسخگوی نیازهای خود باشد.

 

وی اضافه کرد: تسهیلگری اجرای دوره‌های تحصیلات تکمیلی، برنامه‌ریزی و اجرای آموزش‌های مورد نیاز کارکنان منطبق با استانداردهای جهانی، تنظیم دوره‌های آموزشی با اساتید خارجی و تبدیل معاونت آموزش به SUB از برنامه‌های در دست اقدام این معاونت است.

دکتر برادران در زمینه برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی بین‌المللی گفت: برگزاری سمینارآموزشی “اقتصاد، ریسک و رژیم‌های مالی صنایع نفت و گاز”  کارگاه آموزشی”Oil &Gas Financial Modeling کارگاه آموزشی و تخصصی “مدیریت منابع انسانی در شرکت‌های پروژه‌محور را می‌توان از جمله دوره‌های آموزشی برگزار شده در این موسسه عنوان کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۴۰۳۹۷ بازدید