سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

پژوهشگاه صنعت نفت میزبان دومین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو

پژوهشگاه صنعت نفت از ۱۲ لغایت ۱۹ شهریور ماه سال جاری میزبان دومین المپیاد دانش آموزی علوم و فناوری نانو است.

علی مراد رشیدی، رییس مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب گفت: پژوهشگاه صنعت نفت برای دومین سال متوالی میزبان دانش آموزان منتخب از سراسر کشور به منظور فراگیری علوم نانو است.

وی افزود: ۲۰ نفر منتخب از بین ۴ هزار نفر دانش آموز شرکت کننده در المپیاد، برای آموزش در زمینه نانو مهمان پژوهشگاه صنعت نفت هستند .

رشیدی ادامه داد: پس از آموزش یک هفته ای و برگزاری آزمون توسط پژوهشگاه صنعت نفت، نفرات برتر این ۲۰ نفر معرفی و در جشنواره نانو که تا یک ماه آینده برگزار خواهد شد تقدیر خواهند شد.

وی گفت: المپیاد دانش آموزی نانو در ایران برای دومین سال برگزار می شود و ستاد نانو در واقع متولی برگزاری این المپیاد است و این ستاد در نظر دارد المپیاد نانو را سال آینده در سطح آسیا و تا دو سال آینده در سطح جهان به میزبانی ایران برگزار کند.

وی هدف از برگزاری المپیاد نانو را در مقطع دانش آموزان نخبه، آشنایی این دانش آموزان با صنعت نفت و استفاده از استعداد های آنان برای پیشرفت صنعت نفت کشور در آینده، عنوان کرد و افزود: دانش آموزان امسال در ۵ کاربرد نانو؛ نانو فیلتر و غشا ، ساخت نانو کاتالیست، ساخت نانو جاذب، نانو مواد برای شیرین سازی گاز و نانو سیالات، آموزش خواهند دید.

رشیدی گفت: دانش آموزان آموزه های خود را پس از اتمام دوره آموزشی در زمینه نانو، به صورت مقاله ارائه خواهند داد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۳۳۴۳ بازدید