سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

قطعه نهایی خط لوله گاز ایران به پاکستان در دست اجراست

مجری خط لوله هفتم سراسری گاز گفت: قطعه نهایی خط لوله گاز صادراتی ایران به پاکستان حدفاصل ایرانشهر تا مرز پاکستان در دست اجراست.

به گزارش شانا، رضا گلپایگانی با اعلام ابعاد مختلف این خط لوله ۵۶ اینچ ۹۰۷ کیلومتری افزود: با احداث خط لوله هفتم سراسری، به آخرین استان کشور(سیستان و بلوچستان) گازرسانی و صنایع و نیروگاه های واقع در مسیر آن به ویژه در جنوب استان کرمان و بندرعباس تغذیه خواهند شد.

وی امکان صادرات گاز ایران به کشورهای پاکستان، هند و چین را از دیگر ویژگی های این خط لوله طولانی اعلام و اظهار کرد: بهره گیری از خط هفتم سراسری، افزون بر ایجاد بستری مناسب برای صادرات گاز به کشورهای پاکستان، هند و چین، امکان بهره گیری بخش عمده ای از جمعیت کره زمین را از گاز فراهم خواهد کرد، ضمن آن که با افزایش سهم بازار ایران در سبد انرژی جهان، از نظر سیاسی نیز، نقش ایران در معادلات بین المللی برجسته تر خواهد کرد.

مجری خط هفتم سراسری گفت: بخش نخست این خط لوله در مسیر عسلویه _ ایرانشهر به پایان رسیده و ادامه آن نیز در سه مسیر ایرانشهر- مرز پاکستان، ایرانشهر – زاهدان و انشعابی از آن برای چابهار با مجموع ۶۴۰ کیلومتر در دست اجراست.

وی با بیان این که پیمانکار اجرایی طرح احداث خط هفتم سراسری، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاست، اجرای این طرح را متمایزتر از دیگر طرح های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ایران خواند و گفت: گرمای طاقت فرسا، طوفان های شن و وجود اشرار در منطقه عملیاتی به عنوان بخشی از این تفاوت ها به شمار می آیند که اجرای آن را با مشکلاتی رو به رو کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۶۳۶۱ بازدید