سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

صرفه جویی ۱٫۶ میلیارد تومانی در هرینه های شرکت پایانه های نفتی ایران

خودکفایی در تامین قطعات یدکی بخش عملیات دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران، صرفه جویی حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی را از اوایل سال ۹۰ تا کنون برای این شرکت به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این صرفه جویی در نتیجه تعمیرات و نگهداری به موقع تجهیزات و ماشین آلات عملیاتی، ساخت قطعات مورد نیاز یدک کش ها و انجام عملیات داکینگ تعدادی از قایق ها حاصل شده است.

بر اساس این گزارش، بیشترین میزان صرفه جویی مربوط به تعمیرات و نگهداری به موقع تجهیزات و ماشین آلات عملیاتی است که حدود یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان بوده است.

انجام عملیات داکینگ قایق ها توسط کارکنان عملیات دریایی در حد مطلوب با اخذ تاییدیه سازمان های معتبر بازرسی و رده بندی و ساخت قطعات مورد نیاز یدک کش ها توسط متخصصین دریایی، از دیگر اقداماتی است که علاوه بر صرفه جویی موجب افزایش بهره وری، کاهش زمان خارج از سرویس بودن شناورها جهت تعمیرات اساسی و کاهش هزینه های تعمیرات زیرآبی و داکینگ شد.

افزایش طول عمر مفید یدک کش های ملکی شرکت پایانه های نفتی ایران و خودکفایی بیشتر ضمن صرفه جویی بسیار چشمگیر درهزینه ها و زمان، از جمله برنامه های واحد عملیات دریایی مدیریت عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران است.

سیاست افزایش بهره وری و کارایی نیروی انسانی از دیگر برنامه های مدیریت عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران است که درنیمه دوم سال جاری ادامه می یابد و دسترسی به ایمن ترین و بهترین شناورها را امکان پذیر خواهد کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۷۲۹۳ بازدید