سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

قراردادهای صنعت نفت از نیمه دوم امسال به تدریج تغییر می‌کند

احمد قلعه بانی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ایجاد جذابیت در قراردادهای نفتی از تغییر یافتن و به روز شدن تدریجی قراردادهای صنعت نفت خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این که از نیمه دوم سال جاری قراردادهای نفتی به تدریج تغیر خواهد یافت گفت: سال آینده شاهد انعقاد قراردادهای نفتی با روش های نوین خواهیم بود.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط امور حقوقی فرمت و نحوه قراردادها تغییر خواهد کرد.

احمد قلعه بانی افزود: بازنگری در قراردادهای نفتی که در شرکت ملی نفت آغاز شده سبب می شود تا امکان اصلاح قراردادهای بیع متقابل مطابق با شرایط روز فراهم شود

وی تصریح کرد: تغییر نوع قراردادها در  شرکت ملی نفت ایران به گونه ای خواهد بود که برای طرف دوم قرارداد، جذابیت بیشتری ایجاد کند و علاوه بر آن که تامین کننده منافع صنعت  نفت ایران باشد، برای پیمانکاران و موسسه های اعتبار دهنده نیز، جذابیت لازم را داشته باشد.

به گزارش شانا، مهندس رستم قاسمی نیز چندی پیش در  نشست مشترک با سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفته بود: وزارت نفت در واگذاری پروژه های مهم، همچون میدان های مشترک مشوق ها و تجدید نظرهایی در قراردادهای بیع متقابل داخلی ایجاد خواهد کرد تا جذابیت کار برای شرکت های داخلی بیشتر شود.

وی تصریح کرده بود: همانطور که به اعضای مجلس شورای اسلامی و دولت اعلام کرده ایم، هم اکنون در توسعه میدان های مشترک اقتضا می کند که سود بیشتری به بانک ها، سازندگان و پیمانکاران داخلی و حتی مردم (از طریق فروش اوراق مشارکت ریالی) بدهیم تا کار هر چه سریعتر پیش رود.

وزیر نفت اظهار کرده بود: مجوزهای لازم برای فروش اوراق مشارکت ارزی از دولت، توسعه صندوق های انرژی فاند در بانک های داخلی و فروش کاغذی نفت در بورس (صکوک) جز برنامه های وزارت نفت است که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد از این رو وزارت نفت در سال جاری منابع خوبی را جذب خواهد کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۴۲۴۵ بازدید