سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

رشد ۲ برابری تولید گاز و میعانات گازی شرکت نفت مناطق مرکزی

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به اینکه این شرکت، جایگاه خود را در سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور ترسیم کرده است، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، میانگین تولید گاز از مناطق تحت پوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که در سال گذشته ۲۶۰ میلیون متر مکعب در روز بوده است، در پایان برنامه چشم انداز به ۵۰۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش خواهد یافت و رشد حدود ۲ برابری را تجربه خواهد کرد.

مهدی فکور؛ مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان مطلب فوق، ادامه داد: میانگین تولید روزانه گاز در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران طی سال های ۸۸ و ۸۹ به ترتیب بالغ بر ۲۵۶٫۸۴ و ۲۵۹٫۹۹ میلیون متر مکعب بوده و هدفگذاری شده است این شاخص در سال جاری به ۲۸۲٫۵۳ میلیون متر مکعب بالغ شود.

وی همچنین از برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تحقق میانگین تولید ۴۶۴ هزار بشکه نفت در روز در پایان برنامه چشم انداز خبر داد و گفت: میانگین تولید روزانه نفت در سال های ۸۸ و ۸۹، به ترتیب بالغ بر ۱۴۰٫۷۳ و ۱۵۷ هزار بشکه در روز بوده و هدفگذاری شده است این شاخص در سال جاری به ۱۷۴٫۱۶۷ هزار بشکه افزایش یابد.

فکور در ارتباط با برنامه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برای تولید میعانات گازی نیز اذعان داشت: میانگین تولید روزانه میعانات گازی از مناطق تحت پوشش این شرکت در سال های ۸۸ و ۸۹ به ترتیب بالغ بر ۶۸٫۹ و ۶۹٫۶۱۳ هزار بشکه در روز بوده و هدفگذاری شده است این شاخص در سال جاری به ۷۶٫۲۵ و در پایان برنامه چشم انداز به ۱۵۰ هزار بشکه افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ضرورت تعیین جایگاه و اهداف شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در سند چشم انداز توسعه کشور تاکید و تصریح کرد: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این زمینه فعال بوده و اهداف خود را در این سند به خوبی مشخص کرده است.

وی، تعداد میادین تولیدی این شرکت را در سال گذشته ۲۴ میدان عنوان کرد و گفت: با فرض کشف یک میدان در هر بلوک اکتشافی برنامه شده، تعداد میادین تولیدی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در چشم انداز ۲۰ ساله کشور به ۸۹ میدان افزایش خواهد یافت.

فکور خاطرنشان کرد: تعداد استان های تحت پوشش شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز طی برنامه چشم انداز از ۱۱ استان فعلی به ۱۹ استان افزایش می یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۵۲۶۰ بازدید