سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

۹ شرکت آسیایی و اروپایی در صف خرید LNG ایران

مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی با تاکید بر اینکه هیچ گونه نگرانی برای ورود نخستین محموله LNG ایران به بازارهای جهانی وجود ندارد، از مذاکره همزمان با ۹ شرکت آسیایی، اروپایی و آفریقایی برای آغاز صادرات گاز مایع خبر داد.

علی خیراندیش؛ مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی درباره آخرین مذاکرات انجام گرفته با شرکت های بین المللی برای فروش محموله های LNG نخستین کارخانه گاز مایع ایران، گفت: در حال حاضر مذاکرات به طور مستمر با ۹ شرکت آسیایی، اروپایی و حتی آفریقایی برای فروش LNG در حال انجام است.

مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران با اعلام اینکه هیچ گونه نگرانی برای فروش LNG به شرکت های خارجی با وجود افزایش صادرات LNG کشورهایی همچون قطر و استرالیا وجود ندارد، تصریح کرد: هم اکنون مذاکرات با شرکت هایی از هند، چین، اندونزی، برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا و اروپایی برای فروش LNG ادامه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت نخستین کارخانه LNG ایران در بندر عسلویه از پیشرفتی حدود ۵۲ درصد برخوردار است، اظهار داشت: پیش بینی می شود حداکثر تا دو سال آینده نخستین محموله LNG ایران به خریداران بین المللی تحویل شود.

وی درباره پیشرفت اجرایی بخش های مختلف کارخانه ایران ال.ان.جی، توضیح داد: مرداد ماه سال جاری اسکله اصلی و خدماتی این پروژه گازی در مدار بهره برداری قرار گرفته است و تمامی تجهیزات و کالای این کارخانه از طریق این اسکله تخلیه و بارگیری می شود.

خیراندیش همچنین با اشاره به تکمیل شمع کوبی اسکله LNG، بیان کرد: این اسکله دارای دو بازوی بارگیری ال.ان.جی . ال.پی.جی بوده که پیش بینی می شود تا سال آینده راه اندازی شود.

مدیر عامل شرکت مایع سازی گاز طبیعی ایران با اشاره به پیشرفت ۴۲ درصدی ساخت واحد شیرین سازی گاز کارخانه ایران ال.ان.جی، تاکید کرد: بر اساس برنامه زمان بندی تعریف شده این واحد شیرین سازی گاز تا نیمه نخست سال ۱۳۹۱ در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

این مقام مسئول همچنین از پیشرفت ۶۵ درصدی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی کارخانه ایران ال.ان.جی خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲ توربین گازی راه اندازی شده است و سومین توربین در آستانه راه اندازی قرار گرفته است.

وی از راه اندازی ۲ توربین باقی مانده این نیروگاه برق در سال جاری خبر داد و یادآور شد: هم اکنون نیروگاه کارخانه ایران ال.ان.جی با ظرفیت تولید ۳۲۰ مگاوات برق در مدار بهره برداری قرار دارد که تا سال آینده ظرفیت تولید این واحد از مرز یک هزار و ۱۳۰ مگاوات عبور می کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۴۱,۰۶۶ بازدید