سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

دانشکده علمی کاربردی صنعت حفاری راه اندازی می شود

رئیس اداره آموزش شرکت ملی حفاری ایران از راه اندازی دانشکده علمی کاربردی صنعت حفاری در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی مهران؛ رئیس اداره آموزش شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این خبر گفت: مرکز آموزش شرکت ملی حفاری ایران با ۳۰ سال تجربه بومی در صنعت حفاری کشور آمادگی ارائه خدمات آموزشی حفاری را در سطح بین المللی دارد.

مهران، اهمیت نقش مرکز آموزش شرکت ملی حفاری ایران را در کل صنعت حفاری کشور مورد اشاره قرار داد و تشریح کرد: تقریباً تمامی افرادی که در این صنعت در داخل کشور مشغول به کار هستند به نوعی در این مرکز آموزش دیده اند؛ هم اکنون نیز ۸۰ نفر از مهندسان و متخصصان شرکت حفاری شمال طی دوره های بلند مدت ۶ ماهه در حال سپری کردن دوره های آموزشی فنی و تخصصی حفاری، برق، مکانیک و سیال حفاری در این مرکز هستند.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های گسترده ای برای ارتقاء کیفیت و کمیت آموزش در شرکت ملی حفاری ایران صورت گرفته است، افزود: این اداره در سال جاری اقدام به برگزاری دوره های آموزش حفاری برای کارشناسان وزارت نفت کشور بولیوی به مدت ۳ ماه کرد که در پایان دوره متخصصان صنعت نفت این کشور بر کاربردی بودن آنها در صنعت حفاری بولیوی تأکید کرده و این آموزش ها را به عنوان گام اول برای انتقال دانش فنی به این کشور دانستند.

رئیس اداره آموزش شرکت ملی حفاری ایران ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی دانشکده علمی کاربردی صنعت حفاری در سال آینده، این مرکز بتواند نقش منحصر به فردی در آموزش حفاری در کشور داشته باشد و در کنار آن به عنوان یک مرکز بین المللی آموزشی حفاری در سطح منطقه فعالیت کند.

بر پایه این گزارش، مرکز آموزش شرکت ملی حفاری ایران با تایید مراکز معتبر بین المللی دارنده گواهینامه کنترل فوران چاه های نفت و گاز، هم اکنون سالانه ارائه دهنده ی بیش از ۲۸۰ هزار ساعت آموزش در قالب ۲۵۰ عنوان دوره است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۳۵۰۰ بازدید