سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

۲۴۷ محموله کالاهای پروژه ای وارد منطقه ویژه پارس شد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از ورود ۲۴۷ محموله کالاهای مورد نیاز پروژه های پارس جنوبی به ارزش حدود ۱۵۰ میلیون دلار به این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی در نشست مدیران منطقه ویژه پارس، با بیان این مطلب افزود: طی مرداد ماه امسال از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، ۱۹ هزار و ۲۴۷ تن کالای پروژه ای به ارزش ۱۴۹ میلیون و ۵۹۸ هزار دلار وارد منطقه ویژه شده است.
وی درباره دیگر کالاهای وارداتی گفت: همچنین در این مدت ۲۰ هزار و ۱۹۰ تن کالا به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار وارد منطقه ویژه شده است که این میزان در قیاس با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی سه درصد و به لحاظ ارزشی ۲۷ درصد افزایش داشته است.
موسوی وضعیت صادرات کالا از منطقه ویژه را مطلوب ارزیابی کرد و یادآور شد: در مرداد ماه امسال بیش از یک میلیون و ۷۹۶ هزار تن به ارزش بیش از یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون دلار از طریق منطقه ویژه پارس به خارج از کشور صادر شده است.
وی گفت: این میزان صادرات در قیاس با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۱۲ درصد و از نظر ارزش نیز ۳۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس، محصولات صادراتی این حوزه عملیاتی را عمدتا پلی اتیلن سبک و سنگین، میعانات گازی، گازهای پروپان، بوتان، پلی اتیلن، بنزن و پارازایلین برشمرد و ادامه داد: سهم میعانات گازی از کل کالاهای صادراتی از نظر وزن ۴۴ درصد و به لحاظ ارزش ۴۹ درصد بوده است.
موسوی در باره وضعیت صادرات غیرنفتی در پارس جنوبی گفت: طی مرداد ماه امسال ۱۴۶ محموله غیرنفتی با وزن یک میلیون و ۶۵۶ هزار تن و ارزش ۷۵۱ میلیون و ۶۶۳ هزار دلار از منطقه ویژه صادر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۴۹۳۲ بازدید