سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تا پیش از زمستان به ظرفیت نهایی خود می رسد

مجری فازهای ۹ و ۱۰ میدان گازی پارس جنوبی از وارد مدار شدن ۲۴ حلقه چاه این فازها تا پایان آبان امسال خبر داد، گفت: تا پیش از شروع زمستان ۵۰ میلیون مترمکعب گاز فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی وارد مدار تولید می شود.
اسماعیل گله داری در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: هم اکنون فاز ۱۰ پارس جنوبی با ظرفیت تولید روزانه ۱۷ میلیون متر مکعب گاز و فاز ۹ با ظرفیت تولید ۱۸ میلیون متر مکعب گاز در مدار بهره برداری قرار دارد.
مجری فازهای ۹ و ۱۰ میدان گازی پارس جنوبی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه سال جاری تمامی چاه های فاز ۱۰ میدان گازی پارس جنوبی وارد مدار تولید می شود، گفت: هم اکنون ۷ حلقه چاه از فاز ۹ وارد مدار تولید شده و بر اساس برنامه ریزی، پنج حلقه باقی مانده تا پایان آبان به تولید می رسند.
وی با بیان این که روزانه ۳۵ میلیون متر مکعب گاز در فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی تولید می شود، افزود: روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز وارد پالایشگاه‌های فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی می شود که ۳۵ میلیون متر مکعب از این میزان از فازهای ۹ و ۱۰ و ۱۵ میلیون متر مکعب از فازهای ۶ و ۷و ۸ تامین می شود.
گله داری افزود: بر اساس قرارداد تا پیش از شروع فصل سرما، با تولید روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز از فازهای ۹ و ۱۰، این گاز وارد پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ می‌شود و به همین میزان گاز ترش فازهای ۶ و ۷ و ۸ که پیش از این در پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ تصفیه می‌شد برای تزریق به میدان نفتی آغاجاری اختصاص خواهد یافت.
مجری فازهای ۹ و ۱۰ میدان گازی پارس جنوبی گفت: همه تجهیزات سرچاهی و درون چاهی فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی از سوی شرکت های ایرانی تامین شده است و مشکلی در تامین این تجهیزات وجود نداشت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۶۲۹۱ بازدید