سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ EN

ظرفیت توزیع سی‌ان‌جی به بیش از ۱٫۸ میلیون مترمکعب در ساعت رسید

با افزایش شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی ‌کشور به ۱۷۴۵ باب تا هشتم شهریور امسال، ظرفیت توزیع سی‌ان‌جی به یک میلیون و ۸۰۷ هزار نرمال متر مکعب در ساعت رسید.
به گزارش خبرنگار شانا، با ساخت و راه‌اندازی ۱۱ جایگاه جدید از ابتدای شهریورماه امسال،‌ شمار جایگاه‌های سی‌ان‌جی ‌کشور تا هشتم شهریور سال جاری به یک هزار و ۷۴۵ باب افزایش یافت.
همچنین بر اساس آخرین آمار واحد اطلاع رسانی و ارتباطات مدیریت طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، تعداد نازل های راه اندازی شده در سراسر کشور ۱۰ هزار و ۸۸ مورد است و با احتساب تولید و تبدیل خودروهای دوگانه سوز در دو بخش تبدیل کارگاهی و تولید کارخانه ای، هم اکنون حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خودروی گازسوز در کشور وجود دارد.
به گزارش شانا، با شتاب گیری روند راه اندازی جایگاه های جدید در سراسر کشور و با راه اندازی ۵۰ جایگاه جدید در سراسر کشور در روز دوشنبه (۱۴ شهریور) هفته جاری، قرار است شمار جایگاه های سی ان جی کشور تا پایان سال ۹۰ به ۲۰۰۰ باب افزایش یابد.
هم اکنون روزانه حدود ۱۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی فشرده شده در جایگاه های سی ان جی به خودروهای دوگانه سوز تحویل داده می شود که این ظرفیت تا سقف ۳۴ میلیون متر مکعب در روز قابل افزایش است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۵۴۱۸ بازدید