سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

تشکیل شرکت نفتی مشترک میان ایران و عراق

تشکیل شرکت نفتی مشترک میان ایران و عراق/ تحقق ۷۸ درصد از برنامه تزریق گاز به میادین نفتی
مدیرهماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران از آغاز رایزنی ها برای افزایش مشارکت ایران و عراق در زمینه توسعه میادین مشترک خبر داد و گفت: در همین راستا مذاکراتی در خصوص تشکیل یک شرکت مشترک نفتی در دست انجام است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود جباری؛ مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران در نشستی مشترک با خبرنگاران به تشریح توافقات صورت گرفته میان دو کشور ایران و عراق در خصوص توسعه میادین مشترک اشاره کرد و گفت: تاکنون چند دور از مذاکرات میان ایران و عراق انجام شده و قرار است در نشست آینده دو کشور که ماه آینده در تهران برگزار می شود، تشکیل شرکت مشترک نفتی بررسی شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر هر دو کشور به صورت مستقل پروژه های مربوط به بخش نفت خود را پیش می برند، با این وجود امید داریم تا با تشکیل شرکت مشترک نفتی، افق های تازه ای فراروی دو کشور گشوده شود و باب همکاری های نویی در این زمینه باز شود.
جباری در ادامه در خصوص برنامه تزریق گاز به میادین نفتی کشور نیز گفت: روزانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز به میادین نفتی تزریق می شود که مبین تحقق ۷۸ درصد از برنامه تزریق است.
وی خاطرنشان کرد: مطابق برنامه میزان تزریق گاز به میادین نفتی در حدود ۱۳۰ میلیون مترمکعب در روز تخمین زده شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۰۳۵۱ بازدید