سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ EN

۲ خبر خوش نفتی در آستانه عید سعید فطر؛

اعلام نتایج آزمون استخدامی نفت؛ موافقت رئیس‌جمهور با افزایش پلکانی حقوق کارکنان
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت با اعلام خبر موافقت رئیس‌جمهور با افزایش پلکانی حقوق کارکنان در صنعت نفت گفت: نتایج آزمون استخدامی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به صورت دو برابر ظرفیت، در آستانه عید سعید فطر و تا پایان امروز (سه‌شنبه) اعلام خواهد شد.
دکتر علیرضا میر محمد صادقی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، با تاکید بر اینکه در مرحله بعدی آزمون استخدامی، پذیرفته‌شدگان برای انجام مصاحبه علمی دعوت خواهند شد، اظهار کرد: آزمون استخدامی در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیر ماه برگزار شده بود که در این مرحله دو برابر ظرفیت پذیرش استخدامی، برای مصاحبه علمی دعوت خواهند شد که مصاحبه‌های علمی در مهرماه انجام می‌شوند.
وی با بیان اینکه سیاست وزارت نفت اینست که برترین‌های علمی و فنی برای جذب و فعالیت در صنعت نفت انتخاب شوند، تصریح کرد: صنعت نفت یک صنعت پیچیده و تخصصی است که نیاز دارد با انتخابی اصلح، زمینه پیشبرد برنامه‌های صنعت نفت که پیشران اقتصاد کشور است، فراهم شود.
موافقت ریاست‌جمهوری برای اختصاص ۵۰ درصد ظرفیت به نیروهای بومی
معاون وزیر نفت با اعلام خبر موافقت ریاست جمهوری مبنی بر اختصاص ۵۰ درصد ظرفیت استخدامی وزارت نفت به نیروهای بومی توضیح داد: بنا بر درخواست نمایندگان و مسئولان استان خوزستان و موافقت ریاست جمهوری قرار شد در تمام مقاطع فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، ۵۰ درصد سهمیه برای نیروهای بومی در نظر گرفته شود؛ در این راستا در استان بوشهر نیز همچون گذشته سهمیه ۵۰ درصدی به نیروهای بومی اختصاص داده می شود؛ نیروهای بومی سایر استان ها نیز براساس ضوابط و معیارهای استخدامی نیروی انسانی صنعت نفت، از امتیازهای ویژه ای برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه به این ترتیب از مجموع بیش از ۵۵۰۰ نفری که در این مرحله جذب خواهند شد، حدود ۲۳۰۰ نفر جهت شرکت ملی حفاری، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت نفت و گاز اروندان مربوط به استان خوزستان هستند که حداقل ۵۰ درصد آن نیروهای بومی خواهند بود، استدلال کرد: هدف اساسی از این تصمیم سازگاری و ماندگاری منابع انسانی فعال در صنعت نفت بوده است.
دکتر میرمحمد صادقی با اشاره به برخی تجربه‌های پیشین موجود مبنی بر عدم هماهنگی افراد غیر بومی با شرایط محیطی محل خدمت که منجر به افزایش درخواست انتقالی‌ها شده بود، خاطرنشان کرد: بنابراین وزارت نفت در نظر دارد با به‌کارگیری افراد متخصص بومی، زمینه ماندگاری نیروی انسانی را افزایش داده و راندمان فعالیت آنان را بالا برد.
برگزاری مصاحبه‌های علمی داوطلبان خوزستان در استان خوزستان
وی همچنین از برگزاری مصاحبه‌های علمی داوطلبان خوزستانی در استان خوزستان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده برای تسهیل کار داوطلبان و کاهش ترددهای احتمالی، آزمون داوطلبان خوزستانی در استان خودشان برگزار شود. این درحالیست که در مرحله برگزاری آزمون باوجود شرکت بیش از ۱۲۰ هزار نفر، آزمون در ۹ شهر برگزار شد.
این مقام مسئول درخصوص شیوه انتخاب و استخدام افراد پذیرفته شده در صنعت نفت تشریح کرد: علاوه بر سهمیه اختصاص داده شده به نیروهای بومی، داوطلبان براساس سهمیه ایثارگران و رتبه علمی کسب کرده، همچنین در مراحل بعدی یعنی مصاحبه علمی، آزمون روانشناختی یا روانشناسی صنعتی و طب صنعتی گزینش خواهند شد.
موافقت رئیس‌جمهور با افزایش پلکانی حقوق کارکنان نفت
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت از موافقت رئیس‌جمهور و معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، با افزایش پلکانی حقوق کارکنان نفت در سال ۹۰ کارکنان صنعت نفت با هدف ترمیم حقوق نیروهای جدیدالاستخدام‌ خبر داد و به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت یادآوری کرد: به این ترتیب افزایش حقوق کارکنان در سال ۹۰ کاملا مطابق سال گذشته پرداخت خواهد شد.

وی در خصوص چگونگی پرداخت افزایش حقوق به‌صورت پلکانی تبیین کرد: براساس فرمول تعیین شده حداکثر افزایش حقوق برای جدیدالاستخدام‌ها ۲۲ درصد و حداقل افزایش حقوق برای کارکنان با سابقه همان ۱۰ درصد اعلام شده از سوی دولت خواهد بود.
به گفته دکتر میر محمد صادقی به این ترتیب افزایش حقوق برای کارکنان بین ۱۰ تا ۲۲ درصد خواهد بود؛ در این زمینه همانطور که ملاجظه می‌شود در حق کسی اجحاف نخواهد شد و حداقل ۱۰ درصد اعلام شده از سوی دولت به همه اختصاص پیدا می‌کند ولی با مجوز گرفته شده با هدف ترمیم حقوق نیروهای کم‌سابقه، افزایش تا ۲۲ درصد عملیاتی خواهد شد.
اعمال مابه‌التفاوت افزایش حقوق کارکنان در شهریور ماه
وی با بیان اینکه اضافات عمومی ۱۰ درصدی ماه گذشته پرداخت شده است، تبیین کرد: با کسب این مجوز برنامه‌ریزی شده تا مابه‌التفاوت حقوق کارکنان در ماه شهریور اعمال شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۹۴۵۰ بازدید