سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN

۶۴ پروژه صنعتی عمرانی در مناطق نفت خیز جنوب آماده افتتاح شد

همزمان با هفته دولت ۶۴ پروژه صنعتی و عمرانی در مناطق نفت خیز جنوب با اعتباری بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال، آماده افتتاح و بهره برداری شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هرمز قلاوند؛ مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اعلام این خبر گفت: از این تعداد ۵۳ پروژه مرتبط با تولید و پشتیبانی از تولید نفت، گاز و مایعات گازی و ۱۱ پروژه از آنها عمرانی و عام المنفعه است.
قلاوند افزود: از پروژه های مهم و قابل توجه صنعتی می توان به احداث تسهیلات سرچاهی، خطوط لوله و کلاستر در میدان نفتی کبود واقع در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان، خرید و نصب برج های هیدروژن سولفوره زدا در کارخانه های نمکزدایی ۱، ۲ و ۳ اهواز- کارون و توسعه چندراهه مجتمع تفکیک شماره یک مارون اشاره داشت.
وی اضافه کرد: احداث چند راهه و مجتمع تفکیک و تقویت فشار نفت لالی، توسعه چندراهه واحد بهره برداری پارسی کلاستر-آغاجاری، جمع آوری تاسیسات پشت سد گتوند علیا، ساماندهی وضعیت کریدور خطوط لوله اهواز در تقاطع نهر مالح و احداث تجهیزات آتش نشانی در ناحیه برومی از دیگر پروژه های مهم این بخش است.
قلاوند اظهار داشت: دیگر پروژه های صنعتی مربوط به احداث خطوط لوله جریانی و انتقالی، احداث تسهیلات سرچاهی، برق رسانی به تاسیسات و بهینه سازی سیستم های کنترل کارخانه ها است.
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره پروژه های عمرانی و عام المنفعه توضیح داد: احداث ۲ باب دبیرستان دخترانه و پسرانه در گچساران، بهسازی و آسفالت جاده دسترسی از شهرستان گچساران تا سه راهی پازنان، تامین روشنایی بلوار ورودی شهر آغاجاری، تعمیر و نگهداری جاده های خارج از ناحیه امیدیه تا شعاع ۱۰۰ کیلومتر و جاده های خارج از ناحیه گچساران تا شعاع ۱۵۰ کیلومتر از جمله پروژه های عمرانی و عام المنفعه است که آماده افتتاح در هفته دولت است.
بر اساس این گزارش، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بزرگ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که تولید افزون بر ۸۰ درصد نفت خام و ۱۶ درصد کل گاز تولیدی کشور را عهده دار است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۴۰۴۳۲ بازدید