سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

هم‌اکنون نیازی به واردات بنزین نداریم

وزیر نفت گفت: در حال حاضر نیازی به واردات بنزین نداریم اما ممکن است به برخی از مواد لازم برای تولید بنزین نیاز داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی درباره برخی خبرهای منتشر شده مبنی بر سفارش واردات ۱۴ میلیون لیتر بنزین اظهار داشت: در حال حاضر نیازی به واردات بنزین نداریم اما ممکن است به برخی از مواد لازم برای تولید بنزین نیاز داشته باشیم.

وی همچنین درباره وضعیت تولید بنزین در کشور یادآور شد: اکنون در تولید بنزین خودکفا هستیم ضمن آنکه با توسعه پالایشگاه‌هایی که در دست اجراست، طی دو سه سال آینده به صادرکننده عمده بنزین در دنیا تبدیل خواهیم شد.

سهم خود از میدان های مشترک نفت و گاز را برداشت می کنیم

وزیر نفت با تاکید بر حمایت رییس‌جمهوری برای تامین منابع مالی از طریق انتشار اوراق مشارکت که بزودی آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: سهم خود را از ۲۳ میدان مشترک نفت و گاز برداشت می‌کنیم.

مهندس قاسمی با بیان اینکه برای همه میدان‌های مشترک نفت و گاز برنامه‌های خوبی در وزارت نفت تدارک دیده شده است، توضیح داد: باتوجه به اهمیت میدان‌های بزرگ نفت و گاز مانند پارس‌جنوبی و همچنین میدان‌های مشترک بین ایران و عراق، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا تا بتوانیم حق خود را از این میادین برداشت کنیم.

وی در شامگاه روز یکشنبه و در پایان جلسه هیات دولت به وضعیت بورس نفت و فروش نخستین محموله نفتی در بورس نیز اشاره کرد و تبیین کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای فروش نفت در دنیا نداشته و با خریداران نفت تعامل کامل داریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۰۲۹۳ بازدید