سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

انتقال ۶۵ میلیارد لیتر فرآورده نفتی به وسیله نفتکش‌های جاده پیما

معاون مدیر در حمل و نقل شرکت ملی پخش با اشاره به ورود نفتکش‌های جدید جاده پیما که به فناوری ضدواژگونی تجهیز شده‌اند، گفت: سالانه حدود ۶۵ میلیارد لیتر فرآورده نفتی به وسیله ناوگان نفتکش‌های جاده‌پیما جابه‌جا می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، عباسعلی فیلسرایی درباره آخرین اقدام ها برای توسعه ناوگان حمل و نقل جاده ای فرآورده های نفتی کشور با بیان این که بیش از ۱۰ هزار دستگاه نفتکش جاده پیما در سطح کشور تردد می کنند، گفت: یکی از سیاست های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، افزایش ظرفیت نفتکش های تریلر از ۳۰ هزار به ۳۳ و ۳۵ هزار لیتر است.

وی با اعلام این که افزایش ظرفیت نفتکش ها به کاهش تردد و تراکم در جاده های سراسر کشور منجر خواهد شد، تصریح کرد: هم اکنون تمام ناوگان نفتکش جاده پیمای ایران خصوصی شده، ضمن آن که با هماهنگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، کل پیمانکاران این ناوگان از سه هزار و ۳۰۰ نفر حقیقی به ۴۵۰ شرکت حمل و نقل خصوصی کاهش یافته است.

این مقام مسئول با بیان این که به طور متوسط سالانه ۶۲ تا ۶۵ میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی به وسیله ناوگان نفتکش جاده پیمای کشور جابه جا می شود، گفت: درمجموع حدود ۱۰ درصد از کل بار جابه جا شده در کشور به وسیله ناوگان نفتکش جاده پیما انجام می شود.

وی با تاکید بر این که به منظور ارتقای ضریب ایمنی حمل و نقل فرآورده های نفتی، ساخت و نصب تانکرهای آلومینیومی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: هم اکنون نصب و راه اندازی ۷۰ دستگاه نفتکش جاده پیما با تانکرهای آلومینیومی به پایان رسیده است که با به پایان رسیدن دوره آزمایشی کل ناوگان نفتکش کشور، به مرور به این فناوری جدید مجهز خواهد شد.

فیلسرایی از افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت حمل فرآورده نفتی به عنوان یکی دیگر از ویژگی های تانکرهای آلومینیومی یاد کرد و افزود: امسال حدود یک هزار دستگاه تریلر فولادی استاندارد با ظرفیت حمل ۳۳ هزار لیتر فرآورده نفتی به ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور اضافه می شود.

معاون مدیر در حمل و نقل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با یادآوری این که نفتکش های جدید حمل سوخت مایع کشور به فناوری ضد واژگونی مجهز شده اند، اعلام کرد: این نفتکش ها در پیچ و خم های جاده های کوهستانی، از قدرت ضد واژگونی در قیاس با دیگر تریلرها برخوردارند.

وی گفت: عمر ناوگان نفتکش جاده پیمای کشور حدود هشت سال و این در حالی است که هم اکنون عمر ناوگان حمل و نقل خودروهای سنگین کشور حدود ۱۹ سال است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۰۹۳۵۵ بازدید