سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

اوپک به ادامه کاهش قیمت نفت واکنش نشان می دهد

نماینده ایران در هئیت عامل اوپک درباره کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی گفت: اوپک در صورت تداوم کاهش قیمت های جهانی نفت واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ،محمدعلی خطیبی با بیان اینکه بازارهای جهانی نفت در صورت تداوم کاهش قیمت با واکنش اوپک مواجه خواهد شد، گفت: سابقه تاریخی نشان داده که هر زمان قیمت ها روند نزولی پیدا کرده و بازار از حالت طبیعی خارج شده اوپک برای تعادل بازار دخالت کرده است.

محمدعلی خطیبی افزود: بحران های مالی در امریکا و اروپا سبب شده تا سرمایه ها جذب خرید طلا شود و در شرایط نامطمئن اقتصادی قیمت طلا و نفت دچار نوسان شده و نظم بازار از حالت طبیعی خود خارج می شود.

وی افزود: رایزنی ها میان وزیران عضو سازمان اوپک به طور منظم ادامه دارد و هر زمان که ریاست اوپک احساس کند شرایط نگران کننده است از اعضا برای جلسه فوق العاده دعوت به عمل خواهد آورد.

نماینده ایران در هئیت عامل اوپک ادامه داد: دبیرخانه  و ریاست اوپک تحولات بازار را به دقت زیرنظر دارند و با کشورهای عضو به مشورت و رایزنی می پردازند، اما تاکنون نیازی به تشکیل اجلاس فوق العاده از سوی اوپک احساس نشده است.

جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال جاری میلادی ریاست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را بر عهده دارد. اجلاس بعدی اوپک ۲۳ آذر ماه امسال (۱۴ دسامبر ۲۰۱۱) در وین اتریش برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۰۵۲۷۴ بازدید