سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

انتشار کتاب گزیده قوانین و مقررات مرتبط با قراردادهای خارجی

به همت روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران ،کتاب گزیده قوانین و مقررات مرتبط با قراردادهای خارجی همراه با متون انگلیسی قوانین که توسط امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران گردآوری و ندوین شده است؛منتشر شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کتاب گزیده قوانین و مقررات مرتبط با قراردادهای خارجیبا هدف اشراف و تسلط خواننده بر مسائل و مقررات حاکم بر صنعت نفت منتشر شده که می تواند برای فعالیت های اقتصادی و تجاری عرصه نفت و گاز اثری شایسته و قابل اعتنا در رجوع مکرر و کسب اطلاعات قلمداد شود.

بر اساس این گزارش،در مقدمه این کتاب آمده است: وجود ذخایر چشمگیر نفت و گاز در کشور از یک سو و قرار گرفتن در کریدور استراتژیک انرژی جهانی از سوی دیگر سبب شده تا سایه منابع هیدروکربوری و به طور کلی مقوله انرژی سر تا سر سپهر آینده اقتصاد ایران را بپوشاند.

در ادامه تصریح شده است:بر همین اساس انتظار می رود که عرصه کار، پویش تولید گرایی و تمام مدل های کارآفرینی در دهه های آینده کشور ایران به گونه ای به مقوله اکتشاف، توسعه، تولید، فرآورش و در سطوح جزیی تر به عرصه تجارت و صنایع پایین دستی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی وابسته و پیوسته باشد.

کتاب “گزیده قوانین و مقررات مرتبط با قراردادهای خارجی” حاوی مجموعه ای ارزشمند و پر محتوا از آیین نامه ها و مقررات حاکم بر کشور و خاصه صنعت نفت است؛ در این کتاب به جز قوانین و مقررات کلان همچون قانون اساسی جمهوری اسلامی یا قانون مدنی که اثرگذاری بر بسیاری از شئون فعالیت های اقتصادی را در بر می گیرد، قوانینی جزئی تر همچون قواعد داوری سازمان منطقه ای داوری تهران، قانون داوری تجاری بین المللی ایران، قانون حفاظت دریا و رودخانه های مرزی از آلودگی با مواد نفتی، لایحه قانونی راجع به تشکیل کمیسیون خاص در مورد قراردادهای نفتی و مواردی از این قبیل را شامل می شود.

این کتاب با تلاش امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران تدوین و توسط شرکت ملی نفت ایران منشر شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۲۲۳۰۷ بازدید