سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

تحقق گازرسانی به ۹۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر تاپایان امسال

یعقوبعلی حسن نیا با تاکید برگازرسانی به واحدهای مسکن مهر به عنوان یکی از اولویت های مهم این شرکت، از گازرسانی به ۹۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر تا پایان امسال حبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، یعقوبعلی حسین نیا امروز(۲۹ مرداد) در جمع خبرنگاران با بیان این که تا کنون نه هزار واحد مسکونی مسکن مهر زیرپوشش گاز قرار گرفته است،افزود: تا پایان شهریور امسال ۴۵ هزار واحد و تا پایان سال با گازرسانی به ۳۵ هزار واحد،شمار واحدهایزیرپوشش گاز مسکن مهر به ۹۰ هزار مورد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این که بنا به گفته وزیر راه شهرسازی دو میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن مهر در کشور احداث خواهد شد، تصریح کرد: احداث ۲۶۰ هزار واحد پیش بینی شده مربوط به استان های تهران و البرز است که این مهم مسئولیت شرکت گاز استان تهران را دو چندان می سازد.

حسین نیا با بیان این که احداث واحدهای مسکونی مسکن مهر در قالب سه دسته انجام می شود، توضیح داد: احداث این واحدها در شهرهای جدید،شهرهای بیش از ۲۵ هزار نفر و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر پیش بینی شده است.

به گفته وی در شهر جدید پرند به عنوان پایتخت مسکن مهر احداث ۱۰۰هزار واحد در شهر جدید پردیس ۴۰ هزار واحد و در شهر جدید هشتگرد نیز ۵۰ هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد.

حسین نیاز تصریح کرد: مسئولیت احداث واحدهای مسکونی در شهرهای جدید را معاونت شهرهای جدید وزارت راه و شهرسازی به عهده دارد و این مسئولیت در شهرهای یالای ۲۵ هزار نفر نیز که شش کارگاه برای آن تعریف شده سازمان مسکن و شهرسازی است که احداث ۴۷ هزار واحد مسکونی را به عهده خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران یادآور شد: در شهرهای زیر۲۵ هزار نفر جمعیت نیز ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی مسکن مهر در نه کارگاه(سایت)پیش بینی شده است و مسئولیت آن نیز با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی تاکید کرد: تمام اطلاعات مربوط به ۱۸ کارگاه(سایت) مورد نظر د راختیار شرکت گاز استان تهران قرار دارد و هم اکنون نیز ۱۶ پیمانکار در شانزده کارگاه فعالیت دارند و کار با شتاب و رند خوبی پیش می رود.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، گفت:گازرسانی به واحد مسکونی مسکن مهر سایت های اعلام شده با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال در دست اجراست.

آغاز بهره براری و عملیات اجرایی ۱۴۵ میلیارد ریال طرح در هفته دولت

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران در بخش دیگر درباره طرح های هفته دولت نیز گفت: در هفته دولت امسال ۱۰ روستا و نه جایگاه عرضه سی ان جی به بهره برداری خواهد رسید و عملیات اجرایی گازرسانی شش طرح مسکن مهر نیز با مجموع ۱۴۵ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

حسین نیا همچنین درباره آخرین وضعیت گازرسانی به استان های تهران و البرز نیز گفت: تامین گاز ۱۵ میلیون نفر از جمعیت کشور به عهده این شرکت است.

وی با اعلام خدمت رسانی به دو میلیون ۵۰۰ هزار مشترک در این دو استان، گفت: از این تعداددو میلیون و یکصد هزار مشترک مربوط به استان تهران و ۴۰۰ هزار مشترک نیز به استان البرز مروبط می شود که خدمت رسانی به آنها به عهده شرکت گاز ساتان تهران است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران همچنین شمار شهرهای بهره مند از گاز را در دو استان تهران و البرز، ۶۱ مورد خواند و از آغاز عملیات گازرسانی به شهر طالقان در دو ماه آینده به عنوان شصت و دوین شهر زیرپوشش این مجموعه خبر داد.

حسین نیا شمار روستاهای بهره مند از گاز در این دو استان را نیز ۵۱۰ اعلام کرد و گفت: گازرسانی به ۸۰ روستای دیگر نیز در دست اجراست.

وی گفت: گازرسانی به ۱۰ هزار واحد صنعتی، هفت نیروگاه و ۱۸۵ جایگاه عرضه سی ان جی نیز به عهده شرکت گاز استان تهران است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران اظهار کرد: در استان های تهران و البرز ۴۵جایگاه عرضه سی ان جی نیز در دست اجراست که مراحل پیشرفت آن از پنج تا ۸۵ درصد است.

به گفته حسین نیا نصب ۳۱ هزار انشعاب، جذب ۱۵۱ هزار مشترک و تفکیک ۱۰۴ هزار کنتور از فعالیت های سال گذشته بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۴۰۳۵۷ بازدید