سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

دکل سحر،پاییز امسال به آبهای نیلگون خلیج پارس می رسد

مدیرعامل شرکت حفاری شمال از افزوده شدن دکل دریایی سحر یک طی چهارماه آینده به ناوگان دریایی شرکت حفاری شمال خبر داد.

هدایت الله خادمی؛ مدیرعامل شرکت حفاری شمال در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون قرارداد حمل دکل سحر یک با پیمانکار داخلی امضا شده و تا سه ماه آینده کار انتقال آن با استفاده از دستگاه CAMEL SEA به داخل کشور انجام می شود ضمن اینکه حمل آن هم ۴۵ روز به طول می انجامد.

خادمی در مورد ویژگی های دکل سحر یک گفت: خادمی در مورد ویژگی های دکل سحر یک گفت: این دکل نسبت به دستگاه های حفاری ۳۰۰ فوت دیگر از نظر فضای حفاری(Drilling area) ، قطرSpud can  و Penetration امکانات بیشتر و راحت تری برخوردار است و با توان ۳ هزار اسب بخار می تواند تا عمق ۶ هزار و ۹۰۰ متری از کف دریا را حفاری کند.

خادمی مزیت دیگر دستگاه حفاری سحر یک را وجود پمپ سیمانکاری بر روی دستگاه خواند و گفت: افزون بر این قطر پایه های این دستگاه (Spud can( 15.5 متر است در حالی که نمونه های مشابه ۱۲٫۵ متر قطر دارند واین یکی ار ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه به شمار می رود که سبب می شود که این دکل بتواند در عمق های بیشتری نسبت به مدل هایی مشابه حفاری کند.

مدیرعامل شرکت حفاری شمال اظهار کرد: دستگاه حفاری سحر یک پس از ورود به کشور در مناطق حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره، بنا به درخواست کارفرما وارد مدار عملیات می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۰۲۴۱ بازدید