سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

توان برداشت روزانه ۳۰۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی فراهم شد

علی اکبر شعبان پور با بیان اینکه توان برداشت روزانه ۳۰۰ میلیون متر مکعب گاز از میدان پارس جنوبی فراهم شده است، افزود: در صورت امکان افزایش میزان تزریق گاز به میدان های نفتی کشور، می توان به میزان یاد شده از این میدان مشترک برداشت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی امروز در نشست هم اندیشی وزیر نفت با مدیران عامل شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس، افزود: توان دریافت گاز از میدان گازی پارس جنوبی روزانه تا ۲۸۰ میلیون متر مکعب نیز رسیده است که از این میزان ۱۹۲ میلیون متر مکعب به شبکه سراسری تزریق شده است.

شعبان پور یادآور شد: با بهره برداری از فازهای ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی، مجموعه پالایشگاه های شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی به هشت پالایشگاه افزایش می یابد؛ برای این مهم و در دوره استخدام جدید، ۶۵۲ نفر به سازمان این شرکت افزوده می شود.

وی با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی برای نیروهای تازه استخدام، ادامه داد: با تحویل گیری فازهای جدید (فازهای ۱۵ تا ۱۸ پارس جنوبی) و به کارگیری ۶۵۲ نیروی انسانی، دوره های آموزشی از ابتدای مهرماه امسال آغاز می شود.

شعبان پور با تقدیر از نگاه تحول زا وزیر نفت در حوزه منابع انسانی، تصریح کرد: با نگاه خاص مهندس قاسمی نسبت به ارتقای کیفی منابع انسانی، به طور قطع وضعیت ماندگاری کارکنان شاغل در پارس جنوبی که یکی از دغدغه های مدیران عامل شرکت هاست، بهبود می یابد.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی ادامه داد: سختی و فشردگی کار در پارس جنوبی بر خانواده کارکنان شاغل در پارس جنوبی نیز تاثیر گذار است؛ آنان نیز نگرانی هایی دارند که باید با توسعه زیرساخت های فرهنگی، فضای مناسبی برای زندگی در شرایط کار صنعتی برای آنان فراهم کنیم.

شعبان پور گفت: هم اکنون دو هزار ۸۰۰ نفر نیروی سازمانی در شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی مشغول کارند؛ پنج هزار نفر نیز نیروی پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت فعالیت می کنند که ۴۰ درصد این نیروها بومی می باشند

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۰۲۴۷ بازدید