سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

صرفه جویی ۳۶۰ میلیون تومانی در پایانه های نفتی ایران

رسوب زدایی دو مخزن ذخیره سازی نفت خام درخارگ به دست کارکنان عملیات صادرات شرکت پایانه های نفتی خارگ،۳۶۰ میلیون تومان صرفه جویی به همراه داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کارکنان عملیات صادرات شرکت پایانه نفتی خارگ، رسوب زدایی دو مخزن ذخیره سازی نفت خام را در مجموع با صرف چهار ماه زمان کمتر و در مدت دو ماه به اتمام رساندند.

اجرای عملیات رسوب زدایی مخازن ذخیره سازی پیش تر با صرف زمانی حدود ۱۸۰ روز و به وسیله پیمانکاران انجام می شد این در حالی است که عملیات رسوب زدایی این دو مخزن درمدت ۶۰ روز و در نیمه دوم مرداد ماه سال ۹۰ به اتمام رسید و آماده بهره برداری شد.

برپایه این گزارش، به منظور کاهش هزینه ها، بالابردن سرعت، کیفیت و بازدهی و بهره گیری حداکثری از نیروهای انسانی، مدیریت عملیات شرکت پایانه های نفتی ایران رسوب زدایی تعدادی از مخازن خارگ را به نیرو های داخلی شرکت در واحد عملیات صادرات واگذار کرد که انجام این عملیات در سال جهاد اقتصادی افزایش ظرفیت ذخیره سازی مخازن را نیز در پی داشته است.

چشم انداز شرکت پایانه های نفتی ایران، رسیدن به یکی از سه پایانه برتر جهان است که برای رسیدن به این هدف مهم، مدیریت عملیات وظیفه تاثیرگذار و محوری دارد.

از این میان می توان به اهمیت ارتقا ظرفیت، کیفیت، دقت، چابکی و سرعت کارهای عملیاتی در جهت رقابت با دیگر پایانه های نفتی در دنیا اشاره کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۴۲۷۱ بازدید