سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

مانورهای هفتگی ایمنی در دکل های دریایی و خشکی

صدورHSE پاسپورت برای کارکنان حفاری شمال در گام های پایانی/مانورهای هفتگی ایمنی در دکل های دریایی و خشکی

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت حفاری شمال از پایان مراحل اولیه برای اعطای HSE پاسپورت به کارکنان حفاری شمال خبر داد و گفت این مراحل شامل معاینات پزشکی، طب صنعتی، مواد مخدر و دوره ایمنی است .

محمد آرمند؛ رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت حفاری شمال در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: برای نخستین بار در سطح صنعت نفت تمامی کارکنان شرکت حفاری شمال HSEپاسپورت که شامل تمامی علایم حیاتی فرد، کارت شناسایی داروهای مصرفی، دوره های آموزشی، اعضا خانواده، دوره های ایمنی و تخصصی حفاری است دریافت می کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون مراحل اولیه برای اعطای HSE پاسپورت به کارکنان حفاری شمال که شامل معاینات پزشکی، طب صنعتی، مواد مخدر و دوره ایمنی است انجام شده که بعد از تکمیل اطلاعات که تا اواخر سال جاری به طول می انجامد به همه کارکنان تعلق می گیرد.

پیگیری برنامه های ایمنی و آموزشی با هدف استقرار نظام مدیریت HSE

آرمند اظهار کرد: هم اکنون شرکت حفاری شمال به منظور حفاظت از نیروهای انسانی و کاهش بیماری های ناشی از کار و همچنین ایمن سازی تجهیزات و حفاظت از دارایی های شرکت برنامه های ایمنی و اموزشی را با هدف استقرار نظام مدیریت HSE در دستور کار دارد.

وی به پروژه های در دست اجرای شرکت حفاری شمال در بخش ایمنی اشاره کرد و استقرار سیستم مدیریت HSE، شناخت بحران های احتمالی شرکت و تهیه EPR خاص این شرایط، پیاده سازی SMS (مجموعه مقررات بین المللی) و اخذSMC  (مجموعه مقررات دریایی) برای سکوهای ایران خزر و ایران امیر کبیر و تجهیز کردن اتاق بحران شرکت حفاری شمال را از این موارد برشمرد.

آرمند، پایش و ارزیابی زیست محیطی عملیات حفاری به طور مستمر در عملیات خشکی و دریا، پیگیری های لازم جهت عضویت در OGP، شناسایی بیماری های ناشی از کار در صنعت حفاری، انجام ارزیابی ریسک تمامی فرآیندهای حفاری، اعزام تمامی کارکنان ارکان ثالث برای انجام آزمایشات و معاینات طب صنعتی، آنالیز حوادث و تعیین هزینه های مستقیم و غیر مستقیم حوادث، اندازه گیری عوامل زیان آور فیزیکی و شیمایی محیط های کاری در سطح شرکت، اندازه گیری آلاینده های زیست محیطی از جمله گل حفاری خروجی و پساب بهداشتی را از پروژه های برنامه ریزی شده در دست اقدام معرفی کرد.

وی با بیان اینکه تمام آموزش های مرتبط با HSE کارکنان شرکت حفاری شمال به اداره HSE واگذار شده است افزود: در این راستا این اداره در حال تدوین روش اجرایی جامعی در این زمینه است و نیاز سنجی آموزشی خود را در ۳ حوزه کاری خشکی، دریا ستادی و پشتیبانی انجام داده و در حال برنامه ریزی دوره های آموزشی است.

انجام مانورهای هفتگی در محل دستگاه های حفاری خشکی

آرمند از انجام مانورهای هفتگی در دکل های خشکی حفاری خبر داد و گفت: با توجه به ماهیت، تنوع و پراکندگی عملیاتی شرکت، تمام مانورهای انجام شده به صورت زنده (LIVE) بوده و در دکل های حفاری خشکی و سکوهای حفاری دریایی برگزار می شود؛ این مانورها به شکل هفتگی و مطابق برنامه ریزی، با توجه به شرایط هر مکان عملیاتی و استانداردهای موجود انجام می شود.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت حفاری شمال از برگزاری جلسات کمیته فرعی ایمنی به صورت هر ۱۴ روز یک بار در مناطق عملیاتی و هر ماه یکبار در واحدهای ستادی خبر داد و گفت: خروجی این جلسات در کمیته عالی ایمنی که به شکل ماهیانه برگزار می شود مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۰۹۶۸۸ بازدید