سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

سهم ۷۳ درصدی شرکت ملی نفت ایران در جذب سرمایه گذاری های صنعت نفت

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: شرکت ملی نفت ایران با جذب مجموع ۱۷٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال گذشته، حدود ۷۳ درصد از مجموع سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت نفت را به خود اختصاص داد.

عبدالمحمد دلپریش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: جذب ۱۷٫۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این شرکت از مجموع ۲۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته در صنعت نفت طی سال ۸۹، نشان دهنده نقش محوری شرکت ملی نفت ایران در جذب سرمایه گذاری های صنعت نفت است.

وی در این رابطه توضیح داد: در سال ۸۸، شرکت ملی نفت ایران با جذب سرمایه ای بیش از ۱۳ میلیارد دلار از مجموع ۲۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته در صنعت نفت، بیش از ۶۰ درصد از سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت نفت را به خود اختصاص داد که این سهم در سال ۸۹ با روندی رو به رشد، به ۷۳ درصد افزایش یافت.

دلپریش خاطرنشان کرد: شرکت ملی نفت ایران، انعقاد قرارداد توسعه فاز سوم میدان دارخوین و توسعه میدان مشترک آذر را طی روزهای آینده در دستور کار دارد و از آنجا که اجرای این ۲ برنامه، نیازمند بیش از ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری است، انتظار می رود حجم سرمایه گذاری های جذب شده در شرکت ملی نفت ایران به روند فزاینده خود ادامه دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۴۳۰۱ بازدید