سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

پایتخت نفت خاورمیانه با نور خورشید روشن می شود

مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از به کارگیری سیستم های انرژی خورشیدی در این شرکت خبرداد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید کمال موسوی؛ مدیرعملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان با اعلام این خبر گفت: جزییات این طرح توسط کارشناس انرژی این مدیریت تهیه و جهت تصویب به هیأت مدیره شرکت ارایه شده است و با توجه به اینکه یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین راه های تأمین انرژی الکتریکی در استان خوزستان استفاده از انرژی خورشیدی است به دنبال اجرای این طرح هستیم.

موسوی با عنوان اینکه در بیشتر روزهای سال در استان خوزستان از تابش خورشید بهره می بریم گفت: لازم است از این نعمت خدادادی برای  ایجاد فرصت خدمت به شهروندان ،بیشترین بهره برداری را داشته باشیم .

موسوی افزود: در گام نخست جهت استفاده از این انرژی پاک، روشنایی واحدها و تأسیسات این شرکت از طریق انرژی خورشیدی تأمین می شود .

وی در خصوص اماکن مورد استفاده از این انرژی پاک گفت: در گام نخست از این سیستم می توان در شیرگاه های حدفاصل واحدهای بهره برداری استفاده کرد که به دلیل پراکندگی جغرافیایی و بعد مسافت، احداث شبکه برق برای تأمین انرژی الکتریکی هزینه های زیادی به دنبال دارد .

موسوی خاطر نشان کرد: تاکنون ۳۸ واحد از محل های یاد شده برای استفاده از انرژی خورشیدی شناسایی شده و در آینده ای نزدیک از این موهبت الهی در واحدهای عملیاتی این شرکت استفاده خواهد شد .

وی یادآور شد: با استفاده از انرژی خورشیدی علاوه بر تأمین مطمئن انرژی لازم برای واحدهای مختلف عملیاتی، در سال جهاد اقتصادی، هزینه های پرداختی به شرکت توزیع برق کاهش می یابد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای از این محل به عمل خواهد آمد .

بر اساس این گزارش، شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از ۵ شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که در گستره ای به وسعت ۲۷ هزار کیلومتر مربع در استان خوزستان و بخشی از استان لرستان فعالیت می کند و از نظر وسعت حوزه عملیاتی بزرگترین شرکت بهره بردار نفت و گاز در جنوب کشور است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۱۳۳۲ بازدید