سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ EN

افزایش توان عملیاتی شرکت ملی حفاری

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به تامین و راه اندازی ۱۲ دستگاه حفاری از ابتدای سال ۸۹ تاکنون گفت: این موفقیت گام بلندی در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه در بخش انرژی است که تداوم خواهد داشت.

مهندس حیدر  بهمنی در گفت و گو با خبرنگار  شانا، افزود: این شرکت در چارچوب اجرای سیاست های کلان دولت و وزارت نفت برای حضور موثر در عرصه های بین المللی و چشم انداز افق ۱۴۰۴، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را تدوین و به اجرا گذاشته است.

وی توضیح داد: این شرکت با هدف پاسخگویی به نیاز صنعت نفت کشور در بخش حفاری چاه های اکتشافی، توسعه ای و تعمیری و تامین نیاز واحدهای متقاضی، تقویت ناوگان حفاری در خشکی و دریا را سرفصل برنامه ها قرار داده است.

بهنمی اظهارداشت: تا پایان نیمه نخست سال جاری دستگاه های حفاری خشکی  ۳۴ و ۳۵ فتح نیز به ناوگان حفاری شرکت افزوده و در موقعیت های پیش بینی شده استقرار خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: با اضافه شدن ۴ دستگاه حفاری دیگر در نیمه دوم سال شاهد رسیدن شمار دستگاه های حفاری خشکی و دریایی شرکت به ۷۵ دستگاه خواهیم بود.

وی افزود: از ابتدای امسال تا نیمه نخست مرداد جاری عملیات حفاری و تکمیل ۵۳ حلقه چاه نفت و گاز در مناطق مختلف کشور به اتمام رسید و در مدار تولید قرار گرفت.

بهمنی افزود: در همین مدت بیش از ۱۷۲ هزار متر حفاری برروی چاه های نفت و گاز صورت گرفته که کسب این موفقیت ها مرهون برخورداری از دانش فنی روز، فن آوری های نوین و بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآزموده است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به پروژه های ملی کلید در دست حفاری از جمله حفاری فازهای ۹، ۱۰، ۱۷، ۱۸ و ۱۴ پارس جنوبی، چاه های میدان گازی کیش و همچنین پروژه های چاه های اکتشافی سراسر ایران، چاه های توسعه ای در آزادگان شمالی و یادآوران و مناطق عملیاتی در ۹ استان کشور و آب های خلیج فارس، این پروژه ها را نمونه های بر جسته از توانمندی های تخصصی و اجرایی این شرکت برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی حفاری ایران با مجهز شدن به آخرین فن آوری های صنعت حفاری روز جهان، آموزش نیروی متخصص خود در تمامی زمینه ها، توسعه  در بخش های مهندسی پروژه های حفاری و توسعه دامنه تحقیقات و پژوهش و ارتقا کیفی دستگاه های حفاری در خشکی و دریا به سطحی از دانش فنی رسیده که به جرات می توان گفت قادر است بزرگترین پروژه های حفاری را بصورت کلید در دست انجام دهد.

شرکت ملی حفاری ایران به عنوان بزرگترین شرکت تخصصی حفاری در منطقه خاورمیانه محسوب می شود که در کنار حفاری چاه های نفت و گاز  در زمینه ارائه خدمات فنی و تخصصی صنعت حفاری نیز فعالیت دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۰۳۳۹ بازدید