سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

دست مریزاد بچه های جنوب

دست مریزاد بچه های جنوب/ آتش خط لوله قلعه نار به اهواز خاموش شد

با حضور به موقع و تلاش گروه های عملیاتی اعزام شده به منطقه، آتش ناشی از انفجار در خط لوله قلعه نار به اهواز عصر روز جمعه ۱۴ مرداد ماه خاموش شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، عملیات کنترل نشت و اطفاء حریق این خط لوله ۲۰ اینچی که در ساعت ۱ و ۲۰ دقیقه بامداد جمعه دچار حریق شده بود از ساعتهای اولیه بامداد آغاز و با تلاش متخصصان عصر روز جمعه با مهار آتش پایان یافت.

گروه اعزامی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به منطقه شاوور(شاهور) در خوزستان زیر نظارت مستقیم هرمز قلاوند مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز ؛ عملیات کنترل نشت و خاموش کردن آتش را آغاز و در ساعت ۱۳ جمعه با خاموش کردن آتش و کنترل کامل فشار داخل لوله موفق به ایمن سازی و تعویض بخش آسیب دیده خط لوله مزبور شده اند.

این گزارش حاکیست:گودالهای مصنوعی نفت ایجاد شده که برای جلوگیری از حرکت نفت به سمت رودخانه ایجاد و توسط گروه عملیاتی ایجاد و نفت آنها سوزانده می شد نیز در ساعت ۱۵ به طور کامل جمع آوری شده و بدین ترتیب رسماً عملیات خاموش کردن خط لوله مزبور با موفقیت به پایان رسید.

این گزارش می افزاید:گروه عملیاتی همچنین با نصب و راه اندازی دستگاه­های پیشرفته نظیر بومهای جمع آوری نفت از سطح آب در پایین دست رودخانه شاوور آلودگی زیست محیطی این حادثه را به حداقل ممکن رساندند.
در این عملیات همچنین گروه­های اعزامی از شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران حضور داشتند.

قدر دانی دکتر قلاوند از گروه های فعال در عملیات اطفاء

دکتر هرمز قلاوند مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که شخصاً مدیریت گروه های عملیاتی اطفاء حریق خط لوله قلعه نار به اهواز را بر عهده داشت، از تمامی گروه های شرکت کننده در این عملیات موفقیت آمیز قدردانی کرد.

قلاوند که در جمع گروه های اعزامی به منطقه سخن می­گفت: یاری خداوند و تخصص و فداکاری همکاران را عامل اصلی این موفقیت خواند و آن را ناشی از ایمان و اعتماد به نفس این متخصصان دانست.

وی همچنین از تلاشگران شرکت نفت وگاز غرب ( شرکت نفت مناطق مرکزی ایران) که در این عملیات مهم به یاری همکاران خود در مناطق نفتخیز شتافتند قدردانی کرد.
قلاوند همچنین حضور جدی و حمایت استانداری خوزستان و ستاد کنترل حوادث غیر مترقبه استان را قابل تقدیر دانست و از همکاری های همه سازمان های دخیل در این عملیات تشکر کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۵۸۳۲۸ بازدید