سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

تعداد جایگاه‌های سوخت ساحلی در اسکله‌های مجاز افزایش می‌یابد

معاون مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از واگذاری مدیریت و راهبری جایگاه های ساحلی سوخت به تعاونی های مجاز خبر داد و اعلام کرد: سیاست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، ساخت جایگاه های جدید سوخت ساحلی در اسکله های مجاز و قانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس علیرضا رجب پور در درباره برنامه‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای ساخت و توسعه جایگاه‌های ساحلی سوخت، گفت: هم اکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۱۵ هزار فروند شناور در آب‌های ایران در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر تردد می کنند.

معاون مدیر بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با یادآوری اینکه اکثر این شناورها صیادی، مسافری، تجاری و خدماتی هستند، تصریح کرد: سوخت این گونه شناورهای داخلی و خارجی با قیمت های متفاوت و براساس مالکیت ، پرچم و محل تردد عرضه می شود.

وی، ادامه داد: بر این اساس، قیمت هر لیتر سوخت در آب های داخلی برای شناورهای ایرانی دارای سهمیه، به صورت حمایتی، سوخت شناورهای ایرانی که در آب های بین المللی مشرف بر کشورهای همسایه تردد می کنند با نرخ نیمه یارانه ای و شناورهای خارجی با قیمت های فوب خلیج فارس محاسبه می شود.

مهندس رجب پور با اعلام اینکه در حال حاضر مدیریت و راهبری بیشتر جایگاه های سوخت ساحلی به تعاونی های مجاز واگذار شده است، اظهار داشت: سیاست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ساخت جایگاه های جدید سوخت ساحلی در اسکله های مجاز و قانونی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۷۲۹۵ بازدید