سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

نفت فلات قاره یک میلیارد دلار سرمایه از منابع صندوق انرژی جذب می کند

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به قرارداد منعقد شده بین شرکت ملی نفت ایران و صندوق انرژی به رهبری بانک ملت، مبنی بر سرمایه گذاری ۸٫۶ میلیارد دلاری این صندوق در پروژه های نفت و گاز، گفت: سهم شرکت نفت فلات قاره از این میزان سرمایه گذاری، بالغ بر ۱٫۳۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است که با توجه به جذب ۳۰۰ میلیون دلار آن طی سال ۸۹، برنامه ریزی شده است بیش از یک میلیارد دلار از محل منابع این صندوق نیز طی سال جاری و سال آینده، جذب پروژه های شرکت نفت فلات قاره شود.

محمود زیرکچیان زاده؛ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته درشرکت نفت فلات قاره، اغلب سرمایه گذاری های صندوق انرژی در پروژه های این شرکت طی سال جاری، برای توسعه میادین فروزان، رشادت و هنگام مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مذاکراتی برای جذب سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره از طریق فروش اوراق مشارکت نیز در حال انجام است، تصریح کرد: شرکت نفت فلات قاره در سال جاری، بالغ بر ۱٫۷ میلیارد دلار از محل منابع بانک ها و منابع شرکت نیکو، جذب سرمایه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با اعلام  اینکه هم اکنون توسعه میادین سلیم و ساتر به عنوان میادین مشترک با ایران با کشور امارات متحده ،در دستور کار شرکت نفت فلات قاره ایران قرار گرفته است،گفت: تهیه MDP توسعه فاز دوم میدان سروش رو به اتمام است و مذاکرات قراردادی و مالی برای توسعه میدان فروزB نیز در حال انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، تولید، توسعه و مدیریت تمام میادین قشم به شرکت نفت فلات قاره واگذار شده است، این شرکت علاوه بر توسعه میدان هنگام، توسعه میادین چهارگانه هرمز و میدان توسن را با جدیت پیگیری می کند.

زیرکچیان زاده گفت: تولید میدان هنگام در حال حاضر به ۱۸هزار بشکه نفت خام در روز بالغ شده است و این میزان تا پایان ماه جاری به ۲۳ هزار بشکه افزایش خواهد یافت؛ هدف افزایش تولید میدان هنگام به تولید روزانه ۳۰ هزار بشکه نیز تا پایان امسال محقق می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۶۲۷۵ بازدید