سال توليد، پشتيبانی ها و مانع‌زدايی ها
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ EN

منشور اخلاقی وزارت نفت در ۱۱ بند تدوین شد

منشور اخلاقی وزارت نفت در بندهای اصلی خدامحوری، ولایت مداری، قانون مداری، خدمت به مردم و پاسخگویی، ایثار، امانتداری، صرفه‌جویی، بهره وری و بهبود مستمر، کارگروهی برای سعادت همگانی، دانش مداری و نوآوری و احترام و فروتنی تهیه و تدوین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، جزئیات منشور اخلاقی وزارت نفت به شرح ذیل است:

منشور اخلاقی وزارت نفت

“ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارائه خدمات، تکریم انسان‌ها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر، هم‌پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم.

خدامحوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی‌الله می‌دانیم. در این مسیر حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می‌شماریم.

ولایت مداری

بر این باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد بود.

قانون‌مداری

ما صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به آن را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می‌دانیم.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به مردم و پاسخگویی را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هرچند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات مامزین به اصل مشتری‌مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، رافت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.

ایثار

بر این باوریم که فرهنگ ایثار در ایران اسلامی یک ارزش الهی است و با از خودگذشتگی و ایثار در انجام وظایف، دین خود را ادا خواهیم کرد.

امانت‌داری

ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است؛ بنابراین حفظ و استفاده مناسب از آنها در چارچوب انصاف و شایسته‌سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.

صرفه‌جویی

ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه، در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و تلاش می‌کنیم سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا کنیم.

بهره‌وری و بهبود مستمر

بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

کار گروهی برای سعادت همگانی

ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و حفظ وحدت، تمسک به خرد جمعی، مشارکت همگانی در سایه تلاش بدون وقفه و هوشیاری در فضای سرشار از اعتماد را، منشا ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل آینده می‌دانیم.

دانش‌مداری و نوآوری

همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.

احترام و فروتنی

تلاش می‌کنیم در برابر دیگران به‌خصوص همکاران و ارباب رجوع، صمیمی و فروتن بوده و با انجام وظایف و تعهدات خود، حقوق و نیازهای آنان را محترم شماریم و با احساس مسئولیت و تعهد کاری در انجام وظایف جهت تعالی و توسعه صنعت نفت حرکت نمائیم.

آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد.”

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۴۲۶۹ بازدید