سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

تولید میدان نفتی آزادگان از مرز ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه گذشت

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تولید بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت از میدان نفتی آزادگان در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع ر رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن دهانزاده افزود: در حال حاضر به طور متوسط روزانه بیش از ۵۰ هزار بشکه نفت از ۲۰حلقه چاه تولیدی میدان نفتی آزادگان برداشت می شود که در دو مجموعه تفکیک گر در آزادگان شمالی و جنوبی فرآورش می شود.

وی با اشاره به اینکه نفت تولیدی میدان آزادگان دو نوع نفت شیرین و نمکی است، گفت: نفت شیرین و نمکی این میدان به ترتیب توسط دو خط لوله ۱۲و۱۰اینچ به واحد بهره برداری شماره ۳ اهواز منتقل شده و پس از فرآورش نهایی به مبادی مصرف ارسال می شود.

دهانزاده در پایان با اشاره به اینکه بهره برداری از این میدان مهم نفتی از ابتدای راه اندازی توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون انجام گرفته است، اظهار داشت: بهره برداری زودهنگام از میدان نفتی آزادگان از زمستان سال ۸۶ با تعمیر ۶ حلقه چاه با دبی ۱۵هزار و ۵۰۰ بشکه نفت در روز آغاز شد.

وی افزود: تولید این میدان با حفر چاه های جدید هم اکنون به بیش از ۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است و این در حالی است طرح توسعه این میدان همچنان در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۲۶۲۵۱ بازدید