- شرکت مهندسی و توسعه نفت PEDEC - https://pedec.ir -

واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات مداخله‌جویانه رسانه‌های غربی به وزیر پیشنهادی نفت

با گذشت تنها چند روز از معرفی مهندس قاسمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت به مجلس شورای اسلامی، واکنش‌ها و فضاسازی رسانه‌های خارجی در مقابله با این پیشنهاد اوج گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت، به‌طوری‌که رسانه‌های غربی تحت سیطره نظام سلطه جهانی انگشت ابهام به‌سوی این انتخاب دراز کرده‌ و با تاکید بر اینکه با این انتخاب، یک «نظامی» و «فرمانده سپاه» بر بالاترین مسند وزارت نفت ایران و نیز ریاست اوپک تکیه خواهد زد، از حضور ایشان در وزارت نفت ابراز نگرانی می‌کنند.

بررسی تحلیل و گزارش‌های رسانه‌های غربی درباره این انتخاب گویای وحدت نظر آنها در این موضوع است که: برای تصدی مسئولیت وزارت نفت ایران، یک فرمانده سپاه معرفی شده است؛ در این میان برخی از این رسانه‌ها با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی نفت ایران مشمول تحریم‌های بین‌المللی است، نسبت به حضور وی در مجامع بین‌المللی ابراز تردید کرده‌اند.

این درحالیست که مهندس قاسمی با اعلام اینکه «من یک چهره نظامی نیستم اما خود را پاسدار حفظ و صیانت از ثروتهای ملی و ارزشهای نظام می‌دانم»، گفته است که «حتی در دوران جنگ تحمیلی به‌عنوان مهندس بیشتر در فعالیت‌های عمرانی و پشتیبانی دفاع مقدس فعالیت می‌کردم.» همچنین در خصوص علت حضور نامش در لیست تحر‌یم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا، توضیح داده که «بنده به دلیل مسئولیتم در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در لیست تحریم کشور آمریکا هستم نه سازمان ملل؛ بنابراین برای حضور در کشورهای دیگر مشکلی ندارم و آمریکا هم برای ما اهمیتی ندارد.»

درحالی که رسانه‌های غربی تلاش کرده‌اند با فرافکنی درخصوص شرایط وزیر پیشنهادی وزارت نفت ایران، فضای داخلی و خارجی را نسبت به این موضوع مسموم کنند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات بنیاگذار کبیر انقلاب اسلامی تصریح می‌کنند که: باتوجه به اینکه هر وقت دشمن از ما تعریف کرد، باید بدانیم راه را اشتباه می‌رویم، بنابراین انتقاد معدود کشورهایی چون آمریکا و مقامات رژیم صهیونیستی ثابت می‌کند که انتخاب مهندس قاسمی برای وزارت نفت ایران انتخابی کاملا مناسب و در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی است. به همین دلیل در جلسه علنی روز چهارشنبه با دادن رای بسیار بالا به وزیر پیشنهادی نفت، پیام قاطع و روشن دیگری به غربی‌ها خواهیم داد که امیدواریم خود را به خواب نزده و این پیام را درک کنند.

اظهارات مداخله‌جویانه امریکا درباره وزیر پیشنهادی نفت نشانه درستی این انتخاب است

در این رابطه اسدالله بادامچیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توانایی‌های فنی و مدیریتی مهندس قاسمی می‌گوید: انتقادها و اظهارات وقیحانه و مداخله جویانه رسانه‌ها و سیاستمداران غربی به ویژه آمریکایی و رژیم صهیونیستی درباره پیشنهاد مهندس رستم قاسمی برای تصدی وزارت نفت، نشانه درستی این انتخاب است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در حال رصد کردن نظرات غربی‌ها بوده و به طور قطع  هرچه آنها رفتار خصمانه خود را ادامه دهند، مجلس ایران در نظر خود مصمم‌تر می‌شود، تصریح کرد :مهندس قاسمی مدیری انقلابی با روحیه جهادی و ایثارگرانه است و با مدیریت وی در قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) بسیاری از تحریم‌های غرب خنثی شده است.

هراس غربی‌ها از روحیه جهادی و انقلابی مهندس قاسمی است

همچنین زهره الهیان دیگر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی مخالفت مقامات و رسانه‌های غربی با انتخاب مهندس قاسمی را روحیه جهادی وانقلابی وی می‌داند و می‌افزاید: ایران اسلامی هر گاه در مسیر خودکفایی و استفاده از توانمندی و دانش داخلی جهت رفع مشکلات و ایستادگی در برابر زورگویی‌های غرب قدم بر می‌دارد، صدای رسانه‌های آمریکایی و اروپایی در می‌آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هجمه رسانه‌ای غرب علیه وزیر پیشنهادی نفت را همگرایی و وحدت بیشتر مجلسیان دانسته و اظهار می‌کند: وقتی پای منافع ملی در میان باشد، مجلس شورای اسلامی از مصالح مردم و کشور دفاع کرده و در برابر زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های غرب ایستادگی می‌کند.

 

به گفته وی علت مخالفت غربی‌ها با مهندس قاسمی این است که می‌دانند با ورود مدیری توانمند و موفق در عرصه خنثی سازی تحریم‌های غرب، دسیسه های آنها برای فلج کردن ارکان اقتصادی ایران بی‌اثر خواهد بود.

واکنش رسانه‌های غربی در مخالفت با مهندس قاسمی ارزش پاسخگویی ندارد

براساس این گزارش، اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در خانه ملت با اشاره به اینکه اظهارات رسانه‌های غربی در مخالفت با وزیر پیشنهادی نفت ارزش پاسخگویی ندارد، توضیح می‌دهد: یکی از مهمترین دسیسه‌های غرب علیه ملت و دولت ایران اسلامی، مانع‌تراشی در راه توسعه اقتصادی و رسیدن به خودکفایی است و طی سه دهه عمر پربرکت انقلاب اسلامی دشمنان اسلام و انقلاب تلاش‌های بسیاری برای ضربه زدن به اقتصاد ایران انجام داده‌اند.

وی همچنین خاطرنشان می‌کند: هر گاه می‌خواهیم حرکتی در راستای تحقق برنامه‌ها و اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی برداریم، کشورهای زورگو و استکباری غرب با استفاده از ابزار رسانه‌ای، هجمه‌های سنگینی را علیه ایران اسلامی آغاز می‌کنند.

کوثری با انتقاد از برخی رسانه‌های خارجی که موضوع تحریم مهندس قاسمی از سوی آمریکا را مطرح می‌کنند، می‌گوید: آمریکا در اقدامی مداخله‌جویانه و ضد حقوق بشر یک مدیر توانمند کشورمان را تحریم کرده و هدف آنها تحت فشار قراردادن ایران اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه ما همواره خط مقاومت را پیگیری کرده و قرار نیست هرکه را آمریکایی ها خوششان نیامد،‌ ما نیز خودمان را از داشتن چنین مدیری محروم کنیم، تشریح می‌کند: کشورهای استکباری هنوز در خواب غفلت بوده و قادر به درک تغییر اوضاع نیستند. به طور قطع دورانی که آنها به ما دیکته کرده و تنها باید مدیرانی را انتخاب می‌کردیم که از خارج کشور معرفی و یا حمایت می‌شوند گذشته است و جمهوری اسلامی ایران که نظامی انقلابی و ولایی است در برابر این زیاده‌خواهی‌ها سکوت نخواهد کرد.

رسانه‌های غربی سال‌ها است علیه ایران اسلامی موضع‌گیری می‌کنند

در این رابطه حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضع‌گیری رسانه‌های غربی به معرفی وزیر پیشنهادی نفت تیر خلاص را زده و یادآور می‌شود: مخالفت کشورهای استکباری با این پیشنهاد کاملا طبیعی است و آنها سال‌هاست که علیه ایران اسلامی و مدیران توانمند ما موضع‌گیری منفی دارند.

به گفته وی کشورهای زورگوی غربی نمی‌خواهند ایران اسلامی در مسیر توسعه و استقلال موفق باشد و همواره علیه برنامه‌های کلان ایران جوسازی کرده و مطالبی که درباره مهندس قاسمی بیان می‌کنند نیز در راستای دشمنی و کینه‌توزی آنها است.

[1] [2] [3] [4]