سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

مشق سلامت در دامان طبیعت

کارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت در یک اردوی تفریحی- ورزشی از غار رودافشان دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن، جمعی از کارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت، بامداد روز پنج شنبه (۶ مرداد) در برنامه ای که به همت امور ورزش این شرکت برگزار شد، به سمت غار رود افشان حرکت کردند.

اعضای گروه کوهنوردی پس از رسیدن به روستای زیبای رود افشان و گذر از  مسیر باغ ها و طبیعت دلنشین رودخانه دلیچای، به کوهپیمایی پرداخته تا به دهانه غار رسیدند، گروه، پس از مجهز شدن به چراغ های ویژه غارنوردی وارد غار شده و مسیر غار را در مدت زمان نزدیک به دو ساعت پیاده روی، طی کردند.

غار رودافشان در استان تهران، در ۱۰۳ کیلومتری شهر تهران و ۶۲ کیلومتری شهر فیروزکوه، در مجاورت روستایی به همین نام واقع است. این غار در دامنه شمالی دره رودافشان قرار دارد. رودخانه دلیچای در ژرفای دره جریان دارد و آب دریاچه های “تار” و “هویر” را که حاصل ذوب یخچال های “قره داغ” است، به رودخانه “حبله رود” می برد.

دهانه غار در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا و در داخل گودی بزرگی به قطر حدوداً ۱۰۰ متر قرار گرفته است و تنها از لبه گودی قابل مشاهده است. اختلاف ارتفاع دهانه غار و بستر رود حدود ۲۰۰ متر است. دهانه غار بسیار وسیع و قوسی شکل است و به درازای ۴۰ متر و بلندی ۱۲ متر است.

مهرداد گل محمدی رئیس امور ورزش شرکت متن در مورد برنامه های این امور برای تأمین سلامت و نشاط همکاران گفت: از این فرصت استفاده کرده و به همه همکاران به ویژه اعضای گروه کوهنوردی نوید گسترش برنامه های ورزشی و تفریحی را می دهیم. وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم کارکنان با حضور در این اردوها ضمن بهره گیری از برنامه های ورزشی و تفریحی، ما را در ادامه مسیر سلامت مصمم تر سازند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۳۱۶۶۶ بازدید