سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

مهندس قاسمی مدیری لایق و دارای حسن شهرت است

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نفت، مدیری لایق و دارای حسن شهرت است.

 به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، موید حسینی‌صدر در خصوص وزیر پیشنهادی وزارت نفت که به مجلس معرفی شده است، گفت: با بررسی سوابق مهندس قاسمی در می‌یابیم که عملکرد مثبتی در عرصه صنعت به ویژه صنعت نفت و گاز کشورمان داشته است.

 وی افزود: همچنین وی در جمع صنعت‌گران، مدیران اقتصادی و طراحان پروژه‌های کلان دارای حسن شهرت است.

 نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا به مهندس رستم قاسمی در زمان رای اعتماد،‌ رای مثبت می‌دهد، خاطرنشان کرد: باید ابتدا برنامه‌های وزیر پیشنهادی برای صنعت نفت و گاز را مطالعه کنیم.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود:‌ صنعت نفت نیازمندی‌هایی به ویژه در حوزه میادین مشترک، صیانت از ذخایر نفت و گاز و توسعه و تکمیل پروژه‌های عمرانی دارد که باید دید وزیر پیشنهادی نفت چه برنامه‌هایی در این زمینه دارد.

 به گفته وی مجلس در زمان رای اعتماد به یک وزیر پیشنهادی به دو موضوع توجه می‌کند، نخست عملکرد سابق فرد و دوم برنامه‌های آینده.

 حسینی‌صدر گفت: نگاه مجلس نسبت به عملکرد مهندس قاسمی مثبت است و حال باید منتظر برنامه‌ وی بود و در صورت ارائه برنامه‌های کارآمد و عملیاتی به وی رای خواهد داد.

 میگلی نژاد: نظر اعضای کمیسیون انرژی به معرفی مهندس قاسمی مثبت است

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر اکثر اعضای کمیسیون انژری به معرفی مهندس رستم قاسمی مثبت است و منتظر دریافت برنامه‌های وی هستیم.

 غلامعلی میگلی‌نژاد، نیز در باره وزیر پیشنهادی وزارت نفت که به مجلس معرفی شده است، اظهار داشت: مهندس قاسمی اقداماتی در حوزه صنعت و نفت با حدود ۲۰ ساله تجربه انجام داده است که این اقدامات و کارنامه عملکرد وی برای اعضای کمیسیون انرژی شفاف و روشن است.

 وی افزود: حضور در پروژه‌های بزرگ و عظیم صنعت نفت به ویژه در پارس جنوبی و همچنین خط لوله صلح آن هم با استفاده از توانمندی مهندسان و متخصصان داخلی نشان می‌دهد که مهندس قاسمی توانایی اداره وزارت نفت و اجرای پروژه‌های عمرانی برای توسعه این صنعت را دارد.

 میگلی‌نژاد گفت: در حال حاضر نظر اکثر اعضای کمیسیون انرژی به مهندس قاسمی مثبت است،‌ اما ما منتظر دریافت، مطالعه و بررسی برنامه‌های وی به عنوان یک کمیسیون تخصصی که باید نظر کارشناسی ارائه کند، هستیم.

 وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با ارائه برنامه‌ای جامع،‌ علمی و عملیاتی از سوی وزیر پیشنهادی نفت، شرایط همکاری مجلس و دولت بیش از گذشته فراهم شود.

 قره‌خانی: با مدیریت مهندس قاسمی قرارگاه خاتم‌الانبیاء اقدامات بزرگی در حوزه صنعت نفت انجام داد 

 عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به معرفی مهندس رستم قاسمی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت نفت گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در زمان مدیریت مهندس قاسمی اقدامات بزرگ و موثری در حوزه صنعت نفت و گاز انجام داده است.

 اسدالله قره‌خانی درباره وزیر پیشنهادی وزارت نفت که به مجلس معرفی شده است، به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول سه دهه عمر پربرکت انقلاب خدمات بی‌شماری به اسلام و انقلاب ارائه کرده است.

 وی افزود: یکی از این خدما‌ت‌ حضوری جهادی و ایثارگرانه درعرصه‌های صنعتی و اقتصادی بوده که منجر به شکست توطئه‌ها و تحریم‌های غرب شده است.

 این نماینده مجلس ادامه داد: کشورهای غربی دسیسه‌های بسیاری برای ضربه‌زدن به اقتصاد ایران اسلامی و به اصطلاح خود فلج کردن اقتصاد و توان خرید ملت ایران برای منزوی‌کردن نظام و دامن زدن به اعتراضات داخلی طراحی و اجرا کرده‌اند که یکی از مهم‌ترین آنها تحریم صنایع و مانع‌تراشی در راه صنعت‌گران کشورمان است.

 قره‌خانی گفت: اما همواره ملت ایران با هدایت مدبرانه رهبری عظیم‌الشان انقلاب در برابر این تحریم‌ها سربلند بیرون آمده و نتیجه تحریم‌ها و تهدیدها به جز خودکفایی ایران اسلامی نبوده است.

 به گفته وی یکی از نهادهایی که در این عرصه با قدرت و اقتدار وارد شد، قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) است که بسیاری از پروژه‌های بزرگ عمرانی را با توان مهندسان متعهد ایرانی عملیاتی کرد.

 عضو کمیسیون انرژی یادآور شد: ورود به عرصه پارس جنوبی و راه‌اندازی فازهای مختلف آن با اعتبارات و توان فنی و مهندسی داخلی و طراحی و اجرای خط لوله صلح از جمله کارهای بزرگی است که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) و با مدیریت مهندس قاسمی انجام شد.

 قره‌خانی با بیان اینکه در نتیجه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تصدی وزارت نفت، مهندس قاسمی است که سابقه ۲۰ ساله در این صنعت دارد، تاکید کرد: اعضای کمیسیون انرژی به دلیل این سوابق روشن با نگاه مثبت، برنامه‌های وزیر پیشنهادی نفت را بررسی و در صورت عملیاتی بودن برنامه وی، نظر مثبت خود به این پیشنهاد را اعلام خواهد کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۹۲,۴۷۵ بازدید