سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

برنامه مهندس قاسمی در بهره‌گیری از توان صنعتی و نیروهای داخلی صنعت نفت

برنامه مهندس قاسمی در بهره‌گیری از توان صنعتی و نیروهای داخلی صنعت نفت

 توجه جدی به جذب، حفظ و ارتقای مجموعه نیروی انسانی متخصص صنعت نفت، بهره‌گیری از توان صنعتی کشور و نیروهای داخلی تخصصی صنعت نفت در برنامه مهندس قاسمی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت( MOP) به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت نفت، مهندس محسن خجسته‌مهر معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت تصریح کرد: در برنامه وزیر پیشنهادی نفت در نظر گرفته شده تا ظرفیت‌های به فعل نیامده مجموعه صنعت نفت به فعلیت برسد و در مجموع این برنامه در راهبری و هدایت وزارت نفت اثربخش و مفید خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه برنامه وزیر پیشنهادی نفت از جنس صنعت نفت بوده و با اولویت‌های این صنعت همگرایی دارد، بر همگرایی برنامه‌های پیشنهادی مهندس قاسمی به برنامه‌ها و اولویت‌های صنعت نفت اشاره و تشریح کرد: اهمیت این برنامه با توجه به اینکه امسال، سال اول برنامه پنجم توسعه است و سال جهاد اقتصادی نیز نامگذاری شده، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه این برنامه با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش نفت و گاز و نیز سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در بخش صنعت نفت هماهنگ است، افزود: این برنامه همچنین مبتنی بر قانون برنامه پنجم توسعه و مبتنی بر قانون بودجه سال ۹۰ تنظیم شده که با روحیه جهادی قابل تحقق است.

 

وی با اشاره به وجود ۱۴ محور اصلی و ۱۲ زیر محور فرعی در برنامه پیشنهادی مهندس قاسمی تصریح کرد: در  برنامه پیشنهادی اصل ۴۴ قانون اساسی و همچنین تکالیفی که براساس مصوبات سفرهای استانی مقام معظم رهبری و هیات دولت برعهده وزارت نفت گذاشته شده، لحاظ شده است.

 

این مقام مسئول با اشاره به اولویت‌های صنعت نفت شامل توسعه میادین مشترک به‌ویژه پارس‌جنوبی و میادین مشترک با عراق، خاطرنشان کرد: به این ترتیب نیاز است در پروژه‌هایی که تعریف شده و در قراردادهایی که در مرحله امضا است، حرکت جدی در اجرا صورت گیرد.

 

وی توجه به ساخت داخلی و به‌کارگیری پیمانکاران داخلی را مورد توجه وزیر پیشنهادی نفت دانست و گفت: بنابراین انتظار می‌رود با اهتمام ویژه به نیروهای متخصص و توانمند داخلی و توجه به توانایی بالا در صنعت نفت، از این توانایی متخصصان داخلی صنعت نفت در بخش توسعه، حفاری و بهره‌برداری حداکثر استفاده شود.

 

مهندس خجسته مهر سابقه مدیریت اجرا پروژه‌های مختلف بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت توسط وزیر پیشنهادی نفت را زمینه‌ای برای مدیریت هرچه‌ بهتر این طرح‌ها در سطح صنعت نفت دانست و تصریح کرد: بنابراین با توجه به اینکه مهندس قاسمی به‌طور عام صنعت کشور و همه دست‌اندر کاران صنعت، طرح‌ها و پروژه‌ها، پیمانکاران داخلی و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صنعت کشور را می‌شناسند، برای صنعت نفت و به‌طور کل صنعت کشور فرصت تلقی می‌شوند.

 وی در این رابطه به تاکید ایشان به ساخت داخل و بهره‌گیری از توان صنعتی کشور به شکل بهینه اشاره کرد و افزود: در این رابطه پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) که تحت مسئولیت مهندس قاسمی انجام می‌شود، بیانگر اینست که در به‌کارگیری توانمندی‌های داخل و ساخت داخلی موفق بوده است.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۵۲۳۳۷ بازدید